Przegląd prasy: "Adrian Zandberg"

Lewica NowaLewica Razem SLD Wiosna A. M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty A. Zandberg
Linijka

Burza w Sejmie! Posłanki zablokowały obrady, Kaczyński chroniony przez straż, Zandbergowi puściły nerwy - KOBIETA.PL
KOBIETA.PLKOBIETA.PL :: wczoraj o 21:48

Do przewidzenia było to, jak dziś będą wyglądać sejmowe obrady. Emocje z ulicznych i internetowych protestów znalazły swój wyraz również wśród poselskich ław. Szczególnie aktywne i solidarne okazały się kobiety, którym wtórowali posłowie opozycji. W pewnym momencie potrzebna była aż marszałkowska straż. Co wydarzyło się w Sejmie?


Moment próby "dobrej zmiany". "PiS boi się tego, co widzi na ulicach polskich miast, miasteczek i wsi" - Wiadomosci Gazeta.pl
Wiadomosci Gazeta.plWiadomosci Gazeta.pl :: wczoraj o 07:49

- Rządzący byli przekonani, że dominującą emocją społeczną jest dzisiaj strach przed epidemią, obawa o zdrowie i życie swoje i bliskich. Uznali, że epidemia zatrzyma ludzi w domach i zapobiegnie protestom po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Boleśnie się pomylili - mówi w rozmowie z Gazeta.pl politolożka dr hab. Ewa Marciniak z Uniwersytetu Warszawskiego.


Przemysław Czarnek o protestach po wyroku TK ws. aborcji. Padły ostre słowa - Wiadomości Radio Zet
Wiadomości Radio ZetWiadomości Radio Zet :: ostatni piątek o 16:16

Aborcja ze względu na ciężkie wady płodu niezgodna z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. W czwartek przeciw wyrokowi TK w Warszawie protestowały setki osób. - Te protesty były absolutnie skandaliczne, wulgarne, obsceniczne, świadczą o złej woli protestujących. A Trybunał zachowuje się logicznie, konsekwentnie i zgodnie z konstytucją. Konstytucja zwyciężyła - powiedział w piątek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.


Zakaz aborcji oburzył internautów. W sieci zawrzało! Zobacz memy - Bolesławiec NaszeMiasto.pl
Bolesławiec NaszeMiasto.plBolesławiec NaszeMiasto.pl :: ostatni piątek o 09:00

Trybunał Konstytucyjny 22 października orzekł, że ustawowe zapisy zezwalające na aborcję ze względu na poważne wady płodu są niezgodne z konstytucją RP. Oznacza to, że odtąd wykonywanie takich zabiegów jest w Polsce nielegalne. Po tej decyzji w sieci zawrzało, a tłumy kobiet wyszły protestować na ulice polskich miast. Jak internauci komentują czwartkowy wyrok? Zobacz galerię z memami.


Zakaz aborcji. Wyrok TK wywołał oburzenie internautów. "Szatan, nie szatan. I tak urodzisz!" Zobacz memy - Głos Wielkopolski
Głos WielkopolskiGłos Wielkopolski :: ostatni piątek o 08:40

Zakaz aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego lub nieodwracalnego upośledzenia płodu - to efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zapadł w czwartek, 22 października. TK orzekł, że takie aborcje są niezgodne z konstytucją. Ta decyzja wywołała olbrzymie oburzenie wśród internautów, a wiele kobiet wyszło na ulice polskich miast. Polacy nie zostawiają suchej nitki na wyroku. Jak go komentują? Zobacz memy.


"Piekło kobiet" vs. "wiwat obrona życia". Komentarze po wyroku TK ws. aborcji - polsatnews.pl
polsatnews.plpolsatnews.pl :: ostatni czwartek o 16:59

"Zmuszanie kobiet do rodzenia dzieci bez mózgów, bez płuc - to barbarzyństwo i zwykła podłość" - napisał na Twiterze jeden z liderów Partii Razem Adrian Zandberg. Decyzję TK krytykują przedstawiciele m.in. Lewicy, KO. Z kolei wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik zapewnia, że wyrok Trybunału, to "zwycięstwo cywilizacji życia".