Przegląd prasy: Piotr Ikonowicz

Lewica NowaLewica PPS Razem SLD Wiosna A. M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty P. Ikonowicz A. Zandberg
Linijka

Dlaczego PO nie poparło Ikonowicza? Raś: Jest kontrowersyjny i nadpobudliwy - RMF 24
RMF 24RMF 24 :: 16.04.2021

"Zastanawiałem się, żeby się wstrzymać, ale uznałem, że jest jakaś granica przekroczona" – tak poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś skomentował głosowanie przeciwko kandydaturze Piotra Ikonowicza na Rzecznika Praw Obywatelskich. "To sama Lewica powinna zastanowić się, dlaczego tak zagłosowaliśmy" – dodał. Zarzucił też kandydatowi Lewicy na RPO kontrowersyjność i nadpobudliwość.


Piotr Ikonowicz nie będzie RPO. Borys Budka tłumaczy brak poparcia KO - Wprost.pl
Wprost.plWprost.pl :: 16.04.2021

Podczas sejmowego głosowania posłowie przyjęli kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. Rekomendacji nie uzyskał za to Piotr Ikonowicz, ubiegający się o to stanowisko z poparciem Lewicy. W jego przypadku aż 102 posłów Koalicji Obywatelskiej wstrzymało się od głosu, co tłumaczył dzień później Borys Budka.


Piotr Ikonowicz interweniuje w Solarisie. "Zwalnianie chorych to jakaś Sparta" - Wiadomości - Onet
Wiadomości - OnetWiadomości - Onet :: 09.04.2021

Kandydat Lewicy na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich Piotr Ikonowicz interweniował w piątek w siedzibie firmy Solaris w Bolechowie pod Poznaniem. Zagrożenie zwolnieniem ma dotyczyć kilku jej pracowników, którym pogorszył się stan zdrowia. - Zwalnianie chorych to jest jakaś Sparta. Może zaczniemy kalekich zrzucać ze skały? - mówił Ikonowicz na konferencji prasowej.