Przegląd prasy: "PPS"

Lewica NowaLewica PPS Razem SLD Wiosna A. M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty A. Zandberg
Linijka

ZP PPS: e-sprzedaż alkoholu ratunkiem dla regionalnych przedsiębiorców i rolników - DlaHandlu.pl
DlaHandlu.plDlaHandlu.pl :: ostatnia środa o 10:59

W ostatnich latach e-handel stał się w Polsce jednym z wiodących kanałów sprzedaży, wpisując kraj w światowe trendy cyfryzacji. Sprzedaż alkoholu online wciąż nie jest jednak jednoznacznie uregulowana, ponieważ ustawa o wychowaniu w trzeźwości, która definiuje ten obszar, pochodzi jeszcze z lat 80. Unormowanie tej kwestii może być szansą na przetrwanie pandemii COVID-19 dla regionalnych producentów wyrobów alkoholowych i spożywczych.


1905 r., czyli bunt wypchnięty z pamięci - Wiadomości - Wiadomości - Onet
Wiadomości - OnetWiadomości - Onet :: 15.02.2021

Na rewolucyjnych ulotkach i gazetach tysiące polskich robotników nauczyło się czytać i pisać. Ale na ulicach pojawił się terror, a antysemityzm rozgościł się w polityce na stałe. Dlaczego zryw, który tak wiele zmienił, znalazł się na marginesie polskiej zbiorowej pamięci?


PPS-1 Pełnomocnictwo szczególne, podstawy i budowa druku - Głos24
Głos24Głos24 :: 30.07.2020

Na formularzu PPS-1 podatnik może złożyć, tak zwane pełnomocnictwo szczególne. Podstawą działania dokumentu jest art. 138e, ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r. poz. 800, z późn. zm.). Zgodnie z nim, strona może z założenia działać przez pełnomocnika, chyba, że charakter danej czynności wymaga jej osobistego działania. Aby działać przez pełnomocnika, z założenia należy udzielić mu odpowiedniego umocowania - czyli pełnomocnictwa. Czym jest i jak funkcjonuje fo


Witold Włodarczyk, Polski Przemysł Spirytusowy: Czy są badania, że alkohol w małych butelkach jest bardziej szkodliwy? - Wiadomosci Handlowe
Wiadomosci HandloweWiadomosci Handlowe :: 23.07.2020

Witold Włodarczyk, prezes Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, podczas posiedzenia senackiej Komisji Zdrowia przekonywał, że o ile główny kierunek ustawy – przeznaczenie podatków od alkoholu na fundusz celowy, związany ze zwalczaniem skutków nadużywania alkoholu – jest słuszny, o tyle dodatkowe opodatkowanie alkoholi spirytusowych w małych opakowaniach nie rozwiąże żadnego problemu. Menedżer wpisał się w odwieczny spór przemysłu spirytusowego z browarniczym i przekonywał, że problemem jest nadmierne spożycie piwa, a nie alkoholu mocnego.


Kazimierz Pużak - kim był działacz PPS? 70. rocznica śmierci - Wiadomości - Onet
Wiadomości - OnetWiadomości - Onet :: 30.04.2020

30 kwietnia 1950 r. w komunistycznym więzieniu w Rawiczu zmarł Kazimierz Pużak – członek władz PPS, podczas II wojny światowej jeden z przywódców PPS-WRN, przewodniczący Rady Jedności Narodowej. W 1945 r. Pużak został aresztowany przez NKWD i sądzony w Moskwie w procesie przywódców Polskiego Państwa Podziemnego.