Przegląd prasy: "Robert Biedroń"

Lewica NowaLewica PPS Razem SLD Wiosna A. M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty P. Ikonowicz A. Zandberg
Linijka

Koniec chowu klatkowego? Pomysł popiera unijny komisarz ds. rolnictwa - polsatnews.pl
polsatnews.plpolsatnews.pl :: ostatni piątek o 17:42

- Mamy wiele funduszy unijnych, które mogą być wykorzystane na odchodzenie od chowu klatkowego na rzecz alternatywnych metod hodowli. Jest pełne poparcie Komisji dla takiej transformacji - powiedział Janusz Wojciechowski, unijny komisarz UE ds. rolnictwa. W Parlamencie Europejskim odbyło się wysłuchanie publiczne dot. inicjatywy obywatelskiej o zakazie stosowania klatek dla zwierząt hodowlanych.


"Postkomunistyczny prokurator likwiduje demokratyczną instytucję", "dopięli swego". Komentarze po wyroku TK - Wiadomosci Gazeta.pl
Wiadomosci Gazeta.plWiadomosci Gazeta.pl :: ostatni czwartek o 10:14

'Mówili, że problemem jest podobno samo zasiadanie postkomunistycznych sędziów w SN. Dzisiaj postkomunistyczny prokurator likwiduje demokratyczną instytucję wolnej Polski i usłyszymy, że to triumf państwa prawa' - tak wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. kadencji Rzecznika Praw Obywatelskich ocenił prof. Marcin Matczak. Do stanowiska sędziów krytycznie odnieśli się również politycy opozycji.


Episkopat krytycznie o szczepionkach firm AstraZeneca i Johnson&Johnson: Budzą poważny sprzeciw moralny - Wejherowo NaszeMiasto.pl
Wejherowo NaszeMiasto.plWejherowo NaszeMiasto.pl :: ostatnia środa o 12:35

- Pomimo tego, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, to jednak mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki – napisał w stanowisku bp Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.