Przegląd prasy: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Lewica NowaLewica PPS Razem SLD Wiosna A. M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty P. Ikonowicz A. Zandberg
Linijka

Czym żyliśmy w Rybniku dekadę temu? Ogórek z list SLD do Sejmu, Makosz do Senatu... Nie brakowało tragedii - Rybnik NaszeMiasto.pl
Rybnik NaszeMiasto.plRybnik NaszeMiasto.pl :: ostatni wtorek o 07:55

Sensacja na listach wyborczych SLD do Sejmu! Wystartuje piękność z Rybnika - Magdalena Ogórek - to tylko jedna z czołówek gazet z 2011 roku. Jakimi wydarzeniami żyliśmy wtedy w regionie? Sprawdzamy o czym się dekadę temu mówiło i pisało. Sierpień 2011 to był tragiczny miesiąc... Zajrzyjcie do naszej galerii.


Tomasz Trela i inni posłowie zawieszeni w Nowej Lewicy - Wiadomości - Onet
Wiadomości - OnetWiadomości - Onet :: 17.07.2021

O decyzji Włodzimierza Czarzastego poinformował Tomasz Trela za pomocą mediów społecznościowych, gdzie pokazał dokument wysłany przez przewodniczącego Nowej Lewicy. "Strach, panika i przerażenie. Tak właśnie postępuje sojusznik PIS-u, bo metody są rodem z Nowogrodzkiej" - napisał Trela na Twitterze. Oprócz niego, Czarzasty zawiesił również pięciu innych posłów.


Nowa Lewica. Wiosna stawia ultimatum SLD - Wiadomości - Onet
OnetOnet :: 17.07.2021

Politycy Wiosny napisali list do zarządu Nowej Lewicy. Są zaniepokojeni zamieszaniem związanym z Włodzimierzem Czarzastym, który może zostać odwołany z funkcji przewodniczącego. Może to spowodować, że nie dojdzie do fuzji między SLD a Wiosną. "Źle by się stało, gdyby szczytna idea powstania Nowej Lewicy padła ofiarą nieroztropnych działań" - czytamy w liście opublikowanym przez portal 300polityka.pl.


Joński: Przez Czarzastego odszedłem z SLD - Wprost.pl
Wprost.plWprost.pl :: 10.07.2021

Mam takie wrażenie, że równie dobrze dzień po wyborach Włodzimierz Czarzasty mógłby iść do Jarosława Kaczyńskiego i z nim podpisać koalicję – zauważył gość programu „Mówiąc Wprost”, Dariusz Joński. W rozmowie z Joanną Miziołek i Robertem Felusiem Joński przypomniał, że to przez Włodzimierza Czarzastego odszedł z SLD.