Przegląd prasy: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Lewica NowaLewica Razem SLD Wiosna A. M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty A. Zandberg
Linijka

Wyrok Trybunału dla PiS jak afera Rywina dla SLD [ROZMOWA] - Dziennik.pl
Dziennik.plDziennik.pl :: dzisiaj o 06:22

To protest, który rozpoczął zmianę. Zmieni więcej niż wąsko rozumianą politykę, także szkołę, formę obecności Kościoła w życiu publicznym, mediach. Zaczął się inny świat - mówi politolog Rafał Matyja w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".


Tajemnica znikających milionów SLD. Potężna wpadka - fakt.pl
fakt.plfakt.pl :: 15.10.2020

10,78 mln zł - to wpływy, jakie w 2019 roku uzyskał Sojusz Lewicy Demokratycznej, obecnie działający jako Nowa Lewica. Jednak w sprawozdaniu przesłanym Państwowej Komisji Wyborczej kwota ta jest prawie o połowa niższa. Z przychodów partii wyparowały nagle miliony złotych. Ten błąd mógł SLD drogo kosztować. Sprawa znalazła jednak zaskakujący finał.


Leszek Miller: SLD istnieje, Nowa Lewica - nie - TVN24
TVN24TVN24 :: 12.10.2020

Ja się czuję europosłem SLD, bo Nowej Lewicy nie ma. Jest prosta metoda, żeby to sprawdzić - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Leszek Miller. Dodał, że "statut SLD przesądza, że kadencja wszystkich władz partii trwa cztery lata, więc kadencja Włodzimierza Czarzastego skończyła się 23 stycznia 2020 roku" - Nie można posługiwać się nazwą Nowa Lewica, przyjmować uchwał, występować w jej imieniu, przekształcać struktur SLD właśnie dlatego, że Nowa Lewica nie istnieje - zaznaczył.


Czarzasty: Mam chorobę współistniejącą - Nowa Lewica Razem - rp.pl - rp.pl
rp.plrp.pl :: 06.10.2020

- Muszę mierzyć temperaturę dwa razy dziennie, obserwować czy nie mam objawów, powinienem zrobić test, który mi nakazano zrobić i go zrobiłem - wynik jest ujemny. Mam go powtórzyć jeszcze. Wczoraj rano odwołałem wszystkie swoje spotkania za co wszystkich przeprosiłem - mówi lider SLD, Włodzimierz Czarzasty, o środkach bezpieczeństwa w związku z kontaktem z zakażonym koronawirusem SARS-CoV-2 Piotrem Zgorzelskim.


Działacz SLD: Czarzasty to uzurpator - fakt.pl
fakt.plfakt.pl :: 05.10.2020

Ależ tam się kotłuje! Połączenie SLD i Wiosny w partię Nowa Lewica miało pójść szybko i bez problemu. Tyle tylko, że część działaczy nie chce rezygnować ze starego szyldu partii. I padają mocne słowa ...