Przegląd prasy: Wiosna

Lewica NowaLewica PPS Razem SLD Wiosna A. M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty P. Ikonowicz A. Zandberg
Linijka

W sobotę posiedzenie krajowego zarządu Nowej Lewicy - GazetaPrawna.pl
GazetaPrawna.plGazetaPrawna.pl :: ostatni piątek o 07:47

W sobotę pod Warszawą odbędzie się posiedzenie krajowego zarządu Nowej Lewicy, dawnego SLD - wynika z informacji PAP. Jak przekazał sekretarz partii Marcin Kulasek, politycy będą rozmawiali o łączeniu się z Wiosną Roberta Biedronia, a także o funduszach unijnych i KPO.


Sprawozdanie finansowe Wiosny Roberta Biedronia odrzucone przez PKW - Wiadomości - Onet
Wiadomości - OnetWiadomości - Onet :: 08.04.2021

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe Wiosny Roberta Biedronia za rok 2019. - Na podstawie udzielonych przez partię niespójnych wyjaśnień oraz załączonej do sprawozdania finansowego dokumentacji nie sposób jest ustalić jakie faktyczne przychody w 2019 r. osiągnęła partia - zauważa PKW.


Watchdog Polska donosi do prokuratury na Wiosnę Biedronia - Rzeczpospolita
RzeczpospolitaRzeczpospolita :: 24.03.2021

Sieć Obywatelska Watchdog Polska przesłała we wtorek do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków Zarządu Krajowego Partii Wiosna Roberta Biedronia. Zarzuca partii nieudostępnienie informacji publicznej mimo ciążącego na niej obowiązku.


SLD i Wiosna łączą się, będzie Nowa Lewica, Monika Pawłowska przechodzi do Porozumienia. Leszek Miller komentuje - TVN24
TVN24TVN24 :: 22.03.2021

Pani Pawłowska nie jest ani pierwszą, ani ostatnią. Na pewno nie rzucę w nią kamieniem, bo ja robiłem to samo - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 były premier, a obecnie europoseł Leszek Miller, komentując przejście wiceszefowej klubu Lewicy do Porozumienia. Przypomniał, że to już kolejna osoba, która odchodzi z formacji politycznej Roberta Biedronia, Wiosny.


Dwie delegacje Lewicy w PE - GazetaPrawna.pl
GazetaPrawna.plGazetaPrawna.pl :: 10.03.2021

Byli premierzy, obecnie europosłowie: Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz i Marek Belka nie przystąpili w PE do kierowanej przez Roberta Biedronia delegacji Nowej Lewicy, stworzą własną delegację Lewica dla Europy. Biedroń zaznacza, że decyzji byłych premierów nie traktuje jako afront.