Przegląd prasy: Wiosna

Lewica NowaLewica PPS Razem SLD Wiosna A. M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty P. Ikonowicz A. Zandberg
Linijka

Nowa Lewica. Wiosna stawia ultimatum SLD - Wiadomości - Onet
Wiadomości - OnetWiadomości - Onet :: 17.07.2021

Politycy Wiosny napisali list do zarządu Nowej Lewicy. Są zaniepokojeni zamieszaniem związanym z Włodzimierzem Czarzastym, który może zostać odwołany z funkcji przewodniczącego. Może to spowodować, że nie dojdzie do fuzji między SLD a Wiosną. "Źle by się stało, gdyby szczytna idea powstania Nowej Lewicy padła ofiarą nieroztropnych działań" - czytamy w liście opublikowanym przez portal 300polityka.pl.


Robień Biedroń: na pewno nie jestem "libkiem" - polsatnews.pl
polsatnews.plpolsatnews.pl :: 21.06.2021

W sobotę w Warszawie odbyła się Parada Równości, w której wzięli udział m.in politycy Lewicy oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dzień później Robert Biedroń spotkał się w wyborcami w ramach Pikniku Europejskiego na Polu Mokotowskim. O efektach spotkania oraz o rozwiązaniu się "Wiosny" Marcin Fijołek porozmawia z jej założycielem. Transmisja w Polsacie, Polsat News i na polsatnews.pl


Wybory prezydenckie w Rzeszowie. Robert Biedroń komentuje - TVN24
TVN24TVN24 :: 14.06.2021

Rzeszów dał wyborcom opozycji nadzieję, że da się wygrać z PiS-em. Nie można tej nadziei zgasić - komentował w "Rozmowie Piaseckiego" europoseł Robert Biedroń. W TVN24 mówił o tym, co według niego oznacza wygrana wspólnego kandydata opozycji w rzeszowskich wyborach. Dopytywany, z kim chciałby usiąść do stołu, aby rozmawiać o politycznej współpracy, Biedroń odparł: - Chciałbym usiąść w jak najszerszej konfiguracji.


Partia Roberta Biedronia zdecydowała o samorozwiązaniu. Koniec Wiosny - Wiadomości - Onet
Wiadomości - OnetWiadomości - Onet :: 11.06.2021

Zgromadzenie ogólne Wiosny podjęło decyzję o samorozwiązaniu partii. Jest to kolejny etap budowania nowej formacji politycznej w ramach Nowej Lewicy - informuje sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski. Sam lider Wiosny, Robert Biedroń, wskazał, że decyzja ta będzie oznaczała oficjalne uruchomienie procesu konsolidacji Nowej Lewicy.