Aktualności z Lewicy

Linijka

"Trzeba anulować, bo przegramy". Prokuratura nie będzie wszczynać postępowania wobec marszałek Witek - Onet
www.onet.pl www.onet.pl :: dzisiaj o 00:35

Marszałek Elżbieta Witek nie przekroczyła uprawnień funkcjonariusza publicznego i nie poświadczyła nieprawdy w sprawie głośnego głosowania z 2019 r. - tak zdecydowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Chodzi o sytuację, gdy Sejm dokonywał wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa. Marszałek Witek przerwała to głosowanie, po tym, jak usłyszała słowa "trzeba anulować, bo przegramy" z ust Joanny Borowiak z PiS.


Prokuratura nie będzie wszczynać postępowania wobec marszałek Witek - Wiadomości - Onet
wiadomosci.onet.pl wiadomosci.onet.pl :: dzisiaj o 00:31

Marszałek Elżbieta Witek nie przekroczyła uprawnień funkcjonariusza publicznego i nie poświadczyła nieprawdy w sprawie głośnego głosowania z 2019 r. - tak zdecydowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Chodzi o sytuację, gdy Sejm dokonywał wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa. Marszałek Witek przerwała to głosowanie, po tym, jak usłyszała słowa "trzeba anulować, bo przegramy" z ust Joanny Borowiak z PiS.


Burmistrz Ustrzyk Dolnych: „Gdy przyszła pandemia byliśmy pewni, że nie przetrwamy”
oko.press oko.press :: wczoraj o 20:16

Anton Ambroziak, OKO.press: Jakie sygnały spływają do gminy w pierwszym dniu rejestracji do szczepień? Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych: Jesteśmy małą społecznością: gmina Ustrzyki Dolne liczy 17 tys. mieszkańców, a cały powiat to 22 tys. W ostatnich dniach nie było problemu ze szczepieniami grup priorytetowych. Chętni szczepili się z dnia na dzień. Zgodnie z informacją […]


Odwaga w czasach zarazy
strajk.eu strajk.eu :: wczoraj o 18:54

„Bunt przedsiębiorców” przeciwko lockdownowi zatacza coraz szersze kręgi. Uciśnieni biznesmeni stają


Krzysztof Śmiszek zakpił z e-rejestracji seniorów na szczepienia na covid - naTemat.pl
natemat.pl natemat.pl :: wczoraj o 18:35

Podczas e-rejestracji na szczepienia przeciw covid-19 dla seniorów pojawiło się sporo problemów. Dla osób powyżej 80. roku życia walka z przerwami technicznymi, ciszą na infolinii i zawieszaniem się strony musiała być sporym wyzwaniem. Internetową formułę rejestracji wytknął rządowi poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.


Podwyższą świadczenia?
nowyobywatel.pl nowyobywatel.pl :: wczoraj o 18:29

Już za kilka dni przesądzone zostaną losy czternastej emerytury. Sejm rozpatrzy także projekt podwyższenia rent rodzinnych i socjalnych.


Pierwszy dzień rejestracji seniorów do szczepień. W Częstochowie kto się nie zapisał, może mieć problem - Wyborcza - Częstochowa
czestochowa.wyborcza.pl czestochowa.wyborcza.pl :: wczoraj o 18:21

Jeśli któraś z osób powyżej 80. roku życia myślała, że ma tydzień, by zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19, może mieć problem. Rząd wydziela szczepionki bardzo skąpo, a terminy zainteresowanym pozwolił wyznaczać tylko do końca marca. W części przychodni skończyły się w kilka godzin.


Puszcza Karpacka. „Wilczyce” okupują las i ogłaszają „leśną rewolucję”
oko.press oko.press :: wczoraj o 17:24

„My, Wilczyce stajemy w obronie lasu i mieszkających w nim istot. Żądamy zaprzestania wycinki i polowań w ponad stuletnich drzewostanach w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Żądamy podjęcia natychmiastowych działań ochronnych oraz reformy Lasów Państwowych zgodnej z oczekiwaniami społecznymi. Działamy tak jak chcemy, żeby działał świat – bez hierarchii, dominacji ludzi nad innymi istotami, patriarchatu, queerfobi […]


Depresja globalnego policjanta
kulturaliberalna.pl kulturaliberalna.pl :: wczoraj o 17:24

Otwarte jest pytanie o to, czy przetrwamy ten kołowrót frustracji, depresji, gniewu, tak aby znaleźć się na względnie spokojnym gruncie egzystencji. 


Gawkowski: Ziobro zajął się dobrymi kwestiami, które trzeba w jakiś sposób uregulować, tylko zajął się w ten sposób, że chce trochę wyłamać zęby niektórym elementom wolności - 300polityka.pl
300polityka.pl 300polityka.pl :: wczoraj o 17:19

„Ziobro zajął się dobrymi kwestiami, które trzeba w jakiś sposób uregulować, tylko zajął się w ten sposób, że chce trochę wyłamać zęby niektórym elementom wolności. Nie jest tak, że będę w całości ten projekt krytykował, dlatego że Lewica między innymi też w przyszłym tygodniu będzie składała projekt ustawy dot. ślepego [...]


Ustawa o mandatach. Biedroń składa wniosek do Komisji UE
wpunkt.online wpunkt.online :: wczoraj o 17:05

"Apeluje do rządzących, żeby szybko się opamiętali, żeby wycofać ten bezprawny projekt ustawy mandatowej i doprowadzić do tego, że przynajmniej w tym zakresie władza będzie szanowała ludzi" - wzywał poseł.


Sondaż: duża przewaga PiS nad opozycją - Wiadomości - Onet
www.onet.pl www.onet.pl :: wczoraj o 16:50

Gdyby wybory odbywały się w styczniu, na PiS z koalicjantami zagłosowałoby 35 proc. zadeklarowanych uczestników wyborów (wzrost o 4 pkt proc.), na Polskę 2050 Szymona Hołowni - 18 proc., (wzrost o 2 pkt proc.), a na KO - 14 proc (spadek o 4 pkt proc.) - wynika z sondażu CBOS.


Sondaż CBOS. Wzrost poparcia dla PiS - polsatnews.pl
www.polsatnews.pl www.polsatnews.pl :: wczoraj o 16:21

Gdyby nie było pandemii i wybory odbywały się w styczniu na PiS z koalicjantami zagłosowałoby 35 proc. zadeklarowanych uczestników wyborów (wzrost o 4 pkt proc.), na Polskę 2050 Szymona Hołowni - 18 proc., (wzrost o 2 pkt. proc.), a na KO - 14 proc (spadek o 4 pkt .proc.) - wynika z sondażu CBOS.


Ustawa mandatowa. Biedroń chce pilnej debaty - polsatnews.pl
www.polsatnews.pl www.polsatnews.pl :: wczoraj o 15:37

Składam pismo na ręce Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych w Parlamencie Europejskim o natychmiastową i pilną debatę ws. naruszeń praw i wolności w Polsce w kontekście m.in. proponowanej ustawy mandatowej - zapowiedział w piątek europoseł Robert Biedroń (Lewica).


Lewica: Branża fitness powinna zostać jak najszybciej odmrożona - PropertyNews.pl
www.propertynews.pl www.propertynews.pl :: wczoraj o 14:55

O otwarcie siłowni, klubów fitness, pływalni i hal sportowych zaapelował w piątek do rządu poseł Lewicy Tomasz Trela. "Branża fitness powinna zostać jak najszybciej odmrożona. Dajmy oddech zarówno tym, którzy chcą korzystać z amatorskiego sportu, jak i prowadzącym obiekty" - podkreślił.