Blog: Artur Eichhorst

Pracownicy gastro walczą o wyższe płace
04.06.2021
Od niedawna znowu możemy chodzić do restauracji, barów, pubów. Gastronomia wraca do życia do tragicznym dla tej branży okresie zamrożenia z powodu pandemii. Wiele firm nie przetrwało tej próby, inne starają się teraz odrabiać poniesione straty. Ciężko oszacować, ilu kucharzy, kelnerów, barmanów i innych pracowników straciło zatrudnienie, ale z pewnością problem ten dotknął dużą grupęCzytaj dalej "Pracownicy gastro walczą o wyższe płace"

6 lat Razem!
16.05.2021
To już lat Razem! Wszystkiego najlepszego z okazji „urodzin”, a przede wszystkim wygranej w wyborach i utworzenia rządu! Sam w partii jestem nieco krócej (zdecydowałem się dołączyć na przełomie 2016 i 2017), ale i tak mam MNÓSTWO wspomnień związanych z Razem. 3 starty w wyborach, intensywna praca w trakcie wszystkich kampanii, niezliczona liczba demonstracji, akcjiCzytaj dalej "6 lat Razem!"

Niech się święci Pierwszy Maja!
01.05.2021
Z okazji Święta Pracy wspólnie z Jolantą Maćkiewicz i Stanisławem Kostulskim z okręgu toruńskiego Lewicy Razem rozdawaliśmy na Szerokiej w Toruniu gazetki o tematyce pracowniczej. Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, bo taka jest pełna nazwa tego obchodzonego na całym świecie od 1890 r. święta, to ważna data dla ludzi lewicy. Przypominamy tego dnia o wartościCzytaj dalej "Niech się święci Pierwszy Maja!"

Czechy o krok od równości małżeńskiej?
29.04.2021
Czechy zajmują szczególne miejsce w moim życiu. Czeskiej kulturze poświęciłem prace licencjacką i magisterską, wystąpienia na konferencjach, artykuły… Tym bardziej cieszy mnie wiadomość, że w parlamencie naszych południowych sąsiadów zagłosowano w pierwszym czytaniu za dalszym procedowaniem ustawy o równości małżeńskiej! Do pełnego sukcesu jeszcze daleka droga i nic nie jest przesądzone, niemniej to i takCzytaj dalej "Czechy o krok od równości małżeńskiej?"

Krucjata Przemysława Czarnka
23.04.2021
Minister Czarnek zapowiedział znaczącą zmianę w zakresie uczestnictwa w katechezie i lekcjach etyki. Dziś są cztery (a nie trzy, jak mówi polityk, po raz kolejny pokazując, że na edukacji nie zna się) warianty: uczeń może chodzić na katechezę, może chodzić na etykę, może nie chodzić na żaden z tych przedmiotów oraz, o czym minister „zapomniał”,Czytaj dalej "Krucjata Przemysława Czarnka"

Odroczyć zmiany na egzaminach
19.04.2021
Rada Krajowa Lewicy Razem przyjęła stanowisko, którego jestem współautorem, w sprawie przeprowadzenia egzaminu ośmioklasisty w roku 2022 oraz egzaminu maturalnego w 2023. Apelujemy, aby planowane na te lata zmiany w formule egzaminów odłożyć na czas, kiedy nauka w szkołach na dobre wróci do normalnego trybu. Dziś polscy uczniowie są obiektem edukacyjnego eksperymentu z nauczaniem zdalnym.Czytaj dalej "Odroczyć zmiany na egzaminach"

Zielone światło dla Zielonych
15.04.2021
W ostatnim czasie pojawiło się kilka sygnałów dotyczących możliwego opuszczenia przez Partię Zieloni Koalicji Obywatelskiej. Wczoraj otwarcie za takim wariantem opowiedziała się europosłanka Sylwia Spurek. Zdaniem polityczki, udział Zielonych w Koalicji Obywatelskiej szkodzi tym pierwszym. Osobiście uważam, że Zieloni z pewnością powinni być częściej obecni w mediach. Nie znaczy to od razu, że partia koniecznieCzytaj dalej "Zielone światło dla Zielonych"

Kontrola na wojewódzkich porodówkach
01.04.2021
W lutym z Razem Toruń wysłaliśmy do Urzędu Wojewódzkiego wniosek o zlecenie kontroli na oddziałach ginekologiczno-położniczych szpitali podległych Samorządowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wparcia udzieliła nam posłanka Razem Daria Gosek-Popiołek, za co serdecznie dziękujemy. Kontrola miałaby dotyczyć standardów opieki nad pacjentkami w przypadku poronień i urodzeń martwych. Apelujemy o to, gdyż poznaliśmy szokujący raport NIK, z któregoCzytaj dalej "Kontrola na wojewódzkich porodówkach"

Tak dla konwencji, nie dla przemocy
30.03.2021
Sejm skierował do dalszych prac projekt ustawy dot. wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej. Przeciwko odrzuceniu projektu Ordo Iuris o fantazyjnej nazwie „Tak dla rodziny, nie dla gender” głosowało 250 posłów: – prawie cały klub PiS- 3 osoby z Koalicji Obywatelskiej (Joanna Fabisiak, Riad Haidar, Killion Munyama) – 6 osób z PSL-Koalicji Polskiej (Marek Biernacki, Mieczysław Kasprzak, JanCzytaj dalej "Tak dla konwencji, nie dla przemocy"

W kościele wirus nie atakuje?
29.03.2021
Brak logiki, konsekwencji i równego traktowania – tak w skrócie można opisać rządowe obostrzenia wprowadzane w związku z pandemią koronawirusa. Bo czy można ocenić fakt, iż zamknięte zostały wszelkie instytucje kultury, a kościoły niezmiennie pozostają otwarte? Czy w świątyni ryzyko zakażeń jest mniejsze niż w teatrze? Przecież te miejsca są właściwie bardzo do siebie podobne.Czytaj dalej "W kościele wirus nie atakuje?"