Blog: Joanna Bronowicka - Blog PL

Prawa pracowników w cyfrowym świecie
09.09.2019
Jak to jest mieć aplikację zamiast szefa? Jak można się bronić przed niesprawiedliwą decyzją kiedy podejmuje ją algorytm, a nie człowiek? Od kilku lat badam pracowników firm dostarczających jedzenie w Berlinie. Deliveroo, Liefrando, a w Polsce Uber Eats czy Pyszne.pl - wszystkie te firmy wykorzystują nowoczesne metody cyfrowej kontroli pracowników.

Jak głosować za granicą? Wybory do Sejmu i Senatu 13 października 2019r.
08.09.2019
Za granicą głosujemy na listę warszawską.  Do Sejmu głosujemy w okręgu numer 19. Ja kandyduję z ramienia Lewicy, znajdziecie mnie na 21 miejscu komitetu KW Sojusz Lewicy Demokratycznej. Do Senatu głosujemy w okręgu numer 44.

Pamela Anderson popiera lewicę w Polsce
24.05.2019
Zielony nowy ład to ambitna, ale też realistyczna wizja dla Europy. Pamela mieszka we Francji, widzi, jaką rolę ma do odegrania Unia w walce ze zmianami klimatu. To mądra i świadoma osoba. Na swoim Twitterze zachęcała by głosować na partię Razem, która współpracuje z partiami i ruchami lewicowymi na całym kontynencie.

O migracjach w Europie - czas na równe prawa dla pracowników
20.05.2019
Nie dajmy sobie mydlić oczu wizją fali powrotów – praca za granicą to dla wielu z nas osób po prostu normalność i tym bardziej czas zadbać o to byśmy mieli te same prawa w całej Europie

Przeciwko dyskryminacji - start kampanii w Brukseli
25.03.2019
Prawda jest taka, że nasza Europa jest Europą nierówności. Dzisiaj wiele kobiet, mniejszości i migrantów spotyka się z dyskryminacją i przemocą w swoim codziennym życiu. Rządy i politycy nie robią nic, żeby skończyć z tym nierównym traktowaniem – a skrajna prawica tylko ich w tym wspiera.

Dzień Kobiet w Berlinie 2019
08.03.2019
Polki walczyły też niepodległość Polski, walczyły i walczą tez o polską demokrację. Nie zapominajmy o kobietach Solidarności, które wywalczyły wolność Polski i przywróciły nasze miejsce w Europie. To dzięki nim jesteśmy z powrotem w naszej europejskiej rodzinie.