Lewica PPS Razem Wiosna A. Dziemianowicz-Bąk M. Zawisza A-M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty K. Gawkowski T. Trela A. Zandberg

Profil: Adrian Zandberg - Posty | Facebook

Panu Jarosławowi odjechał peron. Nie dajcie się sprowokować....
wczoraj o 22:12
Adrian Zandberg

Panu Jarosławowi odjechał peron.

Nie dajcie się sprowokować. Nie dajcie się wciągnąć w przemoc.


wczoraj o 11:48
Adrian ZandbergObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie stoją, tekst „BIET BRJA LEGALNA ABORCJA #TOJEST # JEST”Razem

Możesz być kochającą matką i popierać prawo wyboru. Możesz walczyć o prawa osób niepełnosprawnych i być za prawem wyboru. Możesz przenigdy nie zdecydować się na... aborcję i być za prawem wyboru. To wybór. Nie nakaz. Nie zakaz. Twój wybór. #PosłankiLewicy #LegalnaAborcja

Na zdjęciu posłanka Razem, Marcelina Zawisza, fotka: Przemek Krysiak.

Zobacz więcej

Na Konwencie Seniorów Marcelina Zawisza żąda wprowadzenia...
wczoraj o 11:24
Adrian Zandberg

Na Konwencie Seniorów Marcelina Zawisza żąda wprowadzenia dziś pod obrady Sejmu ustawy, która znosi kary za przerywanie ciąży.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba
To, co państwo z Trybunału zostawili na środku pokoju,...
ostatni poniedziałek o 20:21
Adrian Zandberg

To, co państwo z Trybunału zostawili na środku pokoju, parlament powinien natychmiast posprzątać.

Jutro posiedzenie Sejmu. Dlatego składamy ustawę ratunkową, która w trybie natychmiastowym znosi kary za przerywanie ciąży.ostatni poniedziałek o 20:17
Adrian ZandbergGrafika ma formę tabeli. Rubryki po jednej stronie opisują Kaję Godek: Lobbowała na rzecz wprowadzenia okrutnych antyaborcyjnych, antykobiecych przepisów. Przeciw edukacji seksualnej. Za niechcianymi ciążami i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Startowała w wyborach z listy organizacji, której lider twierdzi, że „Lekka pedofilia nie jest szkodliwa społecznie”. Na co dzień buduje piekło kobiet. Rubryki po drugiej stronie opisują polityczkę Razem Kaję Filaczyńską: Zainicjowała list otwarty lekarzy występujących w obronie pacjentek przed nieludzkim wyrokiem na kobiety. Za edukacją seksualną opartą na wiedzy naukowej i dostępem do antykoncepcji. Za skutecznym chronieniem dzieci przed pedofilami. Startowała z listy Lewicy. Na co dzień ratuje zdrowie i życie ludzi jako lekarka.  Razem

Lewica: racjonalna polityka oparta na faktach, stanie na straży praw kobiet, empatia.
Prawica: fanatyzm religijny, bezsensowna polityka, sadyzm.
Takie są fakty.

Obserwuj Kaja Filaczyńska na Facebooku.

Bielsk Podlaski.
ostatni poniedziałek o 20:05
Adrian Zandberg

Bielsk Podlaski.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, tłum, noc i na zewnątrzSeweryn Prokopiuk

Zrobione w biegu. Ludzie to jest Bielsk!!! Dzieje się.ostatni poniedziałek o 14:02
Adrian ZandbergMagdalena Biejat

Kai Godek nie mam ochoty powiedzieć nic. Za to całej reszcie kobiet chcę powiedzieć, że Was nie zostawimy samych wobec opresyjnego państwa. W tej chwili złożyły...śmy w Sejmie projekt ustawy ratunkowej (depenalizującej), dzięki której lekarze nie będą karani za przerywanie ciąż, również z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu, a rodziny i bliscy kobiet ciężarnych za pomaganie im w tej sytuacji

Źródło: TVN24, Fakty po Faktach, 23.10.2020.

Zobacz więcej

ostatni poniedziałek o 10:33
Adrian ZandbergMarcelina Zawisza

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na doniesienia prasowe w sprawie zatrudnienia w tymczasowym Szpitalu Nardowym. Konkretnie w sprawie warunków zatrudnienia person...elu sprzątającego. Prasa donosi, że oferowana stawka wynosi 16 zł za godzinę pracy netto. Praca, mimo wykonywania jej w określonych godzinach, w określonym miejscu i pod kierownictwem przełożonych, ma być wykonywana w oparciu o umowę cywilno-prawną, co może stanowić naruszenie art. 22 par 1(2) Kodeksu Pracy (“Nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy, określonych w § 1.”). Wysokość proponowanego wynagrodzenia jest znacznie niższa, niż ta proponowana na rynku za wykonywanie podobnej pracy w godzinach dziennych, tymczasem agencja pracy tymczasowej informuje, że sprzątanie Szpitala Narodowego ma się odbywać na 12-godzinnych zmianach, również w godzinach nocnych, za co nie przewiduje się wypłaty nadgodzin. Takie rozwiązanie jest możliwe wyłącznie ze względu na zatrudnienie w oparciu o umowę cywilno-prawną zamiast o stosunek pracy, który występuje w sposób oczywisty.

Dodatkowo, jak podaje m.in. serwis money.pl oraz Radio Zet, osoby zatrudnione mają nie być objęte ubezpieczeniem chorobowym. To również godzi w prawa pracownicze personelu, co z kolei stanowi naruszenie art. 11 Ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, zgodnie z którym osoby zatrudnione w oparciu o umowę zlecenie mają prawo do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego, zaś zleceniodawca nie ma prawa im go odmówić.

Proponowane warunki zatrudnienia nie tylko urągają godności osób, które planuje się zatrudnić do nowopowstającego szpitala polowego, stanowią też zagrożenie dla życia i zdrowia pracującego tam personelu i pacjentów. Praca w placówce dedykowanej pacjentom zakażonym wirusem Sars-Cov-2 oznacza bardzo wysokie ryzyko zachorowania i konieczności odbycia kwarantanny. Bez zapewnienia środków do życia zatrudnionym osobom sprzątającym, pracodawca ryzykuje ukrywanie przez nich symptomów choroby, przychodzenie do pracy mimo zarażenia i stwarzanie dodatkowego ryzyka dla pozostałych pracowników. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że kwestia czystości i bezpieczeństwa sanitarnego jest kluczowa dla walki z koronawirusem, a jakiekolwiek zaniedbania na tym polu stanowią, ponownie, zagrożenie dla życia i zdrowia personelu i pacjentów.

W związku z tym, wspólnie z Daria Gosek-Popiołek, Paulina Matysiak, Magdalena Biejat, Maciej Konieczny i Adrian Zandberg skierowaliśmy do ministra zdrowia oraz ministra pracy następujące pytania:

1. czy prawdą jest, że do Szpitala Narodowego poszukuje się osób do pracy i oferuje się im zatrudnienie w oparciu o umowy cywilno-prawne?

2. Czy prawdą jest, że proponowana stawka wynosi 16 zł netto za godzinę pracy?

3. Czy prawdą jest, że proponuje się zatrudnienie w systemie zmian 12-godzinnych, a wynagrodzenie w godzinach nocnych nie różni się od wynagrodzenia w godzinach dziennych?

4. Czy prawdą jest, że osobom zatrudnianym odmawia się publicznego ubezpieczenia chorobowego?

5. Czy podmiot prowadzący Szpital Narodowy spodziewa się, że znajdą się chętne osoby do wykonywania pracy sprzątającej na ww warunkach?

6. Jakie środki zabezpieczono na wynagrodzenia personelu sprzątającego Szpital Narodowy?

7. Jakie byłyby koszty zatrudnienia wszystkich pracowników w oparciu na umowę o pracę i pełnym ubezpieczeniem zdrowotnym, emerytalnym i chorobowym, w trybie wahadłowym, z zachowaniem dopłat za pracę w niebezpiecznych warunkach, pracę w godzinach nocnych, przy zachowaniu stawki 16 zł netto za godzinę?

Zobacz więcej

"Rozwydrzenie klerykałów w Polsce wywoła też i...
ostatni poniedziałek o 10:11
Adrian Zandberg

"Rozwydrzenie klerykałów w Polsce wywoła też i wywołać musi odpór ze strony ludu".

154 lata temu urodził się Ignacy Daszyński, przywódca Polskiej Partii Socjalistycznej, pierwszy premier niepodległej Polski.

Leczę zapalenie oskrzeli, więc oglądam prawicową galerię...
ostatnia niedziela o 15:20
Adrian Zandberg

Leczę zapalenie oskrzeli, więc oglądam prawicową galerię obrzydliwości w telewizji. Na ekranie bryluje były prezes Trybunału – ten sam, który kiedyś zablokował wprowadzenie normalnej ustawy o przerywaniu ciąży. Ileż to swego czasu słyszałem pretensji, że nie uważam tego pana za autorytet! Teraz obwieszcza z nadętą miną, że najważniejsze są prawa niezdolnego do życia zarodka. Świętuje fanatyczka religijna, znana z tego, że zacięcie „walczy o życie”, wzywając do chodzenia bez m...aseczek. Można też obejrzeć prawicowe młode wilczki. Zaśmiewają się do rozpuku: „hehe, no i co teraz zrobicie, kon-sty-tu-cja”.

Masz dziś, prawico, swoje święto. Ale uwięźnie wam ten śmiech w gardłach. Przygniatająca większość Polaków jest w tej sprawie przeciwko wam. Ściągnęliście na siebie ich słuszny gniew. A my nie pozwolimy o tym zapomnieć. Łzy, ból, tysiące rodzin skazanych na niewyobrażalne tragedie. Młodzi ludzie w strachu rezygnujący ze starań o dziecko. Kobiety rodzące dzieci bez czaszki. Niemowlaki bez płuc, ginące w cierpieniach tuż po narodzeniu. To właśnie zgotowaliście polskim rodzinom.

Niektórych onieśmiela to, że kobiety skrzywdzili ludzie przebrani w togi. Szymon Hołownia pisze, że w związku z tym to prawo zostanie na trwałe i że już nic z tym nie można zrobić. To nieprawda, Szymon. Można. Trzeba tylko chcieć.

Nie ukrywam, jest mi w tej sprawie nieco łatwiej niż innym politykom opozycji. Nigdy nie podzielałem religijnej ekscytacji Trybunałem. Parę lat temu mocno mi się zresztą za to dostawało. Trybunalska czapka nie wzruszała mnie na głowie pana Zolla, kiedy blokował wspólnie z kolegami liberalizację aborcji. Tym bardziej nie onieśmiela mnie dziś na głowie pani Przyłębskiej.

Rozradowanej prawicy mam do powiedzenia jedno: żadna władza nie trwa wiecznie. Wasza także. Stracicie władzę, a my odwrócimy tę decyzję. Nie będą nas interesowały bajeczki o rzekomym „kompromisie”. W tym tygodniu wszyscy zresztą już zobaczyli, ile były warte.

Wprowadzimy normalne prawo o przerywaniu ciąży. Decyzja będzie należeć do kobiety. Jeżeli komuś wiara nakazuje donoszenie ciąży z bezmózgowiem, to ma do tego prawo. Ale nikt nie będzie mógł zmuszać do cierpienia innych. Jeśli zaś chodzi o prawdziwych autorów tego zakazu, czyli biskupów – kurek z państwowymi pieniędzmi zostanie zakręcony.

Piszę o tym otwarcie, żeby nikt nie był zaskoczony. O tym będą kolejne wybory.


https://www.se.pl/…/adrian-zandberg-nadejdzie-dzien-zaplaty…

Zobacz więcejŁzy, ból, tysiące rodzin skazanych na niewyobrażalne tragedie. Młodzi ludzie w strachu rezygnujący ze starań o dziecko. Kobiety rodzące dzieci bez czaszki. Niem...

se.pl

Adrian Zandberg: Nadejdzie dzień zapłaty

Łzy, ból, tysiące rodzin skazanych na niewyobrażalne tragedie. Młodzi ludzie w strachu rezygnujący ze starań o dziecko. Kobiety rodzące dzieci bez czaszki. Niem...Łzy, ból, tysiące rodzin skazanych na niewyobrażalne tragedie. Młodzi ludzie w strachu rezygnujący ze starań o dziecko. Kobiety rodzące dzieci bez czaszki. Niem...

Pajace z Konfederacji przestraszyły się tego, co zrobiły. Dwa...
ostatnia sobota o 21:50
Adrian Zandberg

Pajace z Konfederacji przestraszyły się tego, co zrobiły. Dwa dni temu dumnie prężyli wątłe piersi, mówiąc, że zakaz aborcji to ich dzieło. Dziś typ, który podpisał się pod wnioskiem do Trybunału, popiskuje w mediach, że tak naprawdę to on wcale nie jest za.

To także wasze dzieło, błazny. To wasze podpisy są pod wnioskiem. Wnioskiem, który doprowadzi do tysięcy tragedii. Nie wykręcicie się od odpowiedzialności za to barbarzyństwo.ostatnia sobota o 01:00
Adrian Zandberg- To, że wybuchnie oddolny bunt przeciwko temu barbarzyństwu, było oczywiste - zauważył Adrian Zandberg z partii Razem, komentując czwartkowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. - Cała wina za to spada na was - zwrócił uwagę Łukaszowi Schreiberowi, ministrowi w KPRM.

rp.pl

Zandberg do PiS: Liczyliście, że co się wydarzy? Niczego was nie nauczył 2016?

- To, że wybuchnie oddolny bunt przeciwko temu barbarzyństwu, było oczywiste - zauważył Adrian Zandberg z partii Razem, komentując czwartkowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. - Cała wina za to spada na was - zwrócił uwagę Łukaszowi Schreiberowi, ministrowi w KPRM.- To, że wybuchnie oddolny bunt przeciwko temu barbarzyństwu, było oczywiste - zauważył Adrian Zandberg z partii Razem, komentując czwartkowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. - Cała wina za to spada na was - zwrócił uwagę Łukaszowi Schreiberowi, ministrowi w KPRM.

ostatni piątek o 18:38
Adrian ZandbergObraz może zawierać: tekst „TAKSÓWKARZE SOLIDARNI z KOBIETAMI! #piekłokobiet”NSZZ Solidarność Region Mazowsze Taksówkarzy Zawodowych M. St. Warszawa

Spotykamy sie na ul. MICKIEWICZA o godz: 19.00 informacje szczegolowe na grupach zamknietych.


Krzysztof Kamil Baczyński od wczesnej młodości dostrzegał...
ostatni piątek o 16:56
Adrian Zandberg

Krzysztof Kamil Baczyński od wczesnej młodości dostrzegał grozę faszyzmu. Sprzeciwiał mu się, działając w szeregach "Spartakusa" i redagując antyfaszystowskie pismo "Strzały".

Czemu o tym piszę? Bo te dwa zdania okazały się nie do przełknięcia dla prawicy. Dziś sejmowa Komisja Kultury przyjmowała uchwałę w sprawie roku Baczyńskiego. Taka uchwała Sejmu zawiera zwykle życiorys uczczonej postaci. Zaproponowałem, żeby uzupełnić go o wspomnienie działalności społecznej poety.

Pr...awica odrzuciła tę poprawkę. Dwa niepozorne zdania okazały się na tyle niewygodne, że w uchwale się nie znajdą.

Cenzurowanie życiorysów praktykowano w epoce, której prawica podobno tak nie lubi. Ale przede wszystkim - to małość. Bo czego by szanowna komisja nie przegłosowała, Baczyński był socjalistą i antyfaszystą.

Zobacz więcej
Zmuszanie kobiet do rodzenia dzieci bez mózgów, bez płuc - to...
ostatni czwartek o 15:58
Adrian Zandberg

Zmuszanie kobiet do rodzenia dzieci bez mózgów, bez płuc - to barbarzyństwo i zwykła podłość. Za mało im ludzkich łez.

Żadna władza nie trwa wiecznie. Ich także. To, że przebrali się w togi, żeby skrzywdzić kobiety, niczego nie zmienia. Odwrócimy tę decyzję.

Trzymajcie się!


Podobnie jak Morawiecki też lubię historię gospodarczą. Tak,...
ostatnia środa o 14:08
Adrian Zandberg

Podobnie jak Morawiecki też lubię historię gospodarczą. Tak, Platforma schrzaniła wiele rzeczy w ochronie zdrowia i w gospodarce. Ale to naprawdę nie jest czas na rozważania o przeszłości, którymi uraczono nas z sejmowej mównicy.

Dziś powinniśmy usłyszeć od premiera, co zamykamy, przy jakich obłożeniach szpitali. Z góry, konkretnie, na twardych liczbach. Tak, żeby Polacy mogli - na tyle, na ile się da w tych szczególnych warunkach - zaplanować przyszłość. Nie usłyszeliśmy.

To jest teraz ważne. Nie filmiki z komórki w stylu "tata, a Borys powiedział.... a nieprawda, bo to Mati powiedział..."

Dobra informacja! We wrześniu interweniowałem w sprawie...
ostatnia środa o 10:50
Adrian Zandberg

Dobra informacja!

We wrześniu interweniowałem w sprawie skandalicznego planu budowy żwirowni tuż obok jeziora Mausz. Eksploatacja złoża stanowiłaby poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Zniszczyłaby też branżę turystyczną w regionie. W protesty przeciwko temu szkodliwemu projektowi zaaangażowało się Razem Pomorze. Wspólnie z Anna Górska spotkaliśmy się z mieszkańcami okolicznych wsi. Obiecaliśmy im działania w tej sprawie i słowa dotrzymaliśmy.

Dobra informacja jest... taka, że żwirownia nad Mauszem nie powstanie! Dziś otrzymaliśmy informację o braku zgody RDOŚ na to przedsięwzięcie. W ocenie RDOŚ, podobnie jak w naszej, skala zniszczeń środowiska byłaby zbyt duża.

Krótkotrwałe zyski nie mogą być ważniejsze od środowiska naturalnego. Interes jednej firmy nie może być usprawiedliwieniem dla niszczenia dziesiątek innych miejsc pracy. Gratulacje dla mieszkańców, którzy pokazali, że warto walczyć!

Zobacz więcej