Lewica PPS Razem Wiosna A. Dziemianowicz-Bąk M. Zawisza A-M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty K. Gawkowski T. Trela A. Zandberg

Profil: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - Posty | Facebook

Dzień dobry i do usłyszenia za chwilę!
ostatnia środa o 07:01
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Dzień dobry i do usłyszenia za chwilę!

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „7:20 LEWICA TOKE ŚRODA 13.01 Poranek TOK FM Agnieszka Dziemianowicz-Bqk”
Polska otrzymała 1052 tys. dawek szczepionki, które władza...
ostatni wtorek o 13:12
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Polska otrzymała 1052 tys. dawek szczepionki, które władza podzieliła: 465 tys. na pierwsze i 587 tys. "zabezpieczonych" na drugie szczepienie.

Ale... nie da się wziąć drugiej dawki bez pierwszej. Dlaczego (dla kogo?) w drugiej puli jest o 122 tys. więcej dawek, niż w pierwszej?


Tymczasem nauczyciele będą mogli zapisać się na szczepienia...
ostatni poniedziałek o 17:32
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Tymczasem nauczyciele będą mogli zapisać się na szczepienia dopiero w marcu/kwietniu...

Obraz może zawierać: 2 osoby, tekst „A. Dziemianowicz-Bąk @AgaBak
"Nie ma szans na zaszczepienie w pierwszym kwartale...
ostatnia niedziela o 17:12
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

"Nie ma szans na zaszczepienie w pierwszym kwartale nauczycieli, bo nie ma szczepionek, na co rząd ma ograniczony wpływ" - mówił 5 stycznia minister Dworczyk.

Czy rząd narzeka na brak szczepionek, ale ich nie zamawia? 🤔

#Moderna #COVID19 #szczepimysie


🤦‍♀️🤷‍♀️🤦‍♀️
ostatnia niedziela o 14:08
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

🤦‍♀️🤷‍♀️🤦‍♀️

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „A. Dziemianowicz-Bąk @AgaBak w Polsce jest 2477 gmin. Przez całą dobę zaszczepionych zostało 1235 osób. Minister Dworczyk miał zorganizować punkt szczepień w każdej gminie. Zorganizował... pół szczepienia na gminę. 14:05 Twitter for Android”

ostatnia sobota o 13:50
Agnieszka Dziemianowicz-BąkObraz może zawierać: tekst „w konsekwencji proponowanych regulacji, w szczególności przerzucenia ciężaru procesowego zaskarżenia mandatu na ukaranego, należałoby się spodziewać nacznego zmniejszenia wpływu spraw o wykroczenia do sądu. Ponadto wan postępowanie odciążyłoby funkcjonariuszy od składania dużej liczby wniosków o ukaranie, na rzecz przekazania do sądu materiałów sprawy.”Karol Perkowski

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości szykują rewolucyjne zmiany w Kodeksie postępowania ws. o wykroczenia. Otóż obecnie możemy odmówić przyjęcia mandatu - wówczas o...rgan (np. Policja) występuje z wnioskiem o ukaranie do sądu, który to rozstrzyga, czy złamaliśmy przepisy i zasługujemy na karę. Co istotne - dopóki nie zapadnie orzeczenie, nie jesteśmy zobligowani do uiszczenia jakiejkolwiek kwoty w związku z mandatem, który miał być na nas nałożony. Zgodnie zaś z propozycją partii władzy NIE BĘDZIEMY MOGLI ODMÓWIĆ PRZYJĘCIA MANDATU, a o ewentualnym wstrzymaniu jego wykonalności będzie mógł zdecydować sąd (ale oczywiście nie będzie musiał tego zrobić). Co to oznacza?

1) Przyjęta zostanie filozofia - najpierw płać, a potem jeśli nie zabraknie Ci determinacji obywatelu - to się ewentualnie odwołuj.
2) Przerzucony zostanie ciężar procesowy zaskarżonego mandatu z organu na ukaranego - na co projektodawcy wskazują wprost w uzasadnieniu do projektu ustawy.
3) W konsekwencji łatwo się domyślić, że większość zdecyduje się dla świętego spokoju opłacić mandat, co de facto stanowić będzie ograniczenie praw obywatelskich.

Ważny jest również szerszy kontekst. PiS wprowadził w ostatnim czasie szereg przepisów, które mówiąc wprost są nielegalne np. z powodu ich niezgodności z Konstytucją RP - mowa tu chociażby o zakazie brania udziału w manifestacjach. Wielu obywateli odmawia więc przyjęcia mandatu i co najważniejsze często sąd przyznaje im racje wytykając liczne uchybienia ze strony władzy. Jeżeli Lex Kanthak wejdzie w życie będzie to znacząco utrudnione.

Podsumowując - miłościwie nam panujący zamiast poprawić słabe prawo wolą związać ręce obywatelkom i obywatelom. Parafrazując klasyka, co by tu jeszcze… znowelizować Panowie?

Zobacz więcej

Szczepmy nauczycieli i pracowników placówek oświatowych! ...
08.01.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Szczepmy nauczycieli i pracowników placówek oświatowych!

Szkoła to miejsce nauki, ale szkoła to też miejsce pracy. A nauczyciele, pracownicy szkół i przedszkoli są szczególnie narażeni na zakażenie #Covid_19

Lewica apeluje do rządu o pilne szczepienia pracowników oświaty!

Szkoła to nie tylko miejsce nauki, to też miejsce pracy! ...
06.01.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Szkoła to nie tylko miejsce nauki, to też miejsce pracy!

Wysyłanie nauczycieli i pracowników oświaty bez szczepienia do szkół, o których wiadomo, że były ogniskami zakażeń w drugiej fali, to ryzykowanie zdrowia i życia pedagogów, pracowników i ich rodzin.

Szczepmy nauczycieli!

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „Czarnek: Na pewno od szczepienia nie uzależniamy powrotu do szkół PAP 05.01.2021 20:59”

EDIT: Udało się! Areszt domowy odwołany, minister zdrowia...
04.01.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

EDIT: Udało się! Areszt domowy odwołany, minister zdrowia poinformował o zmianie rozporządzenia:
https://www.google.com/…/ferie-ministerstwo-pozwoli-dziecio…

Nie ma szczepionki na depresję, nie ma szczepionki na samotność, nie ma szczepionki na fobię społeczną.
To wszystko grozi młodym, których rząd zamknął w ferie w areszcie domowym!

...

Dlatego interweniuję ws. zmiany rozporządzenia i natychmiastowego uwolnienia młodzieży z zamknięcia.

Zobacz więcej

Wraz z Kotem Nutą życzymy Wam wszystkiego lepszego w 2021 roku...
31.12.2020
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Wraz z Kotem Nutą życzymy Wam wszystkiego lepszego w 2021 roku i ładnie prosimy - nie strzelajcie w Sylwestra (i w Nowy Rok też nie!).

Dobrego, bezpiecznego i radosnego wieczoru!

❤🐱🐶🦊🐺🐗❤

Obraz może zawierać: 2 osoby, zbliżenie i w budynku
❗Rządzie, wypuść dzieci z aresztu domowego❗ Wraz z...
31.12.2020
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

❗Rządzie, wypuść dzieci z aresztu domowego❗

Wraz z młodzieżą i rodzicami apeluję o pilną zmianę rozporządzenia zakazującego dzieciom i młodzieży do lat 16 wychodzenia z domu w ciągu dnia.

https://www.wprost.pl/…/za-pare-miesiecy-bedziemy-mieli-epi…

...

W poniedziałek rozpoczynają się ferie zimowe. To czas, kiedy młodzież szkolna powinna odpocząć po trudach edukacji zdalnej, odetchnąć od komputera i przesiadywania w domu przed ekranem monitora.

Tymczasem rząd chce przez dwa tygodnie trzymać dzieciaki w domowym areszcie, zakazując im samodzielnego wychodzenia z domu między 8 a 16.00. Co to znaczy?

Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 16 lat, nie będzie mogło samo iść do sklepu, wyrzucić śmieci, zanieść babci zakupów czy wyjść z psem. Nie skorzysta z przyszkolnego boiska, nie pójdzie pobiegać albo na zwykły spacer do parku czy lasu.

Czas pandemii to dla młodych ludzi bardzo trudny okres. Ograniczone kontakty z rówieśnikami, męcząca edukacja zdalna, nasilające się problemy psychiczne, doświadczanie przemocy domowej. Dokładanie do tego aresztu domowego jest po prostu okrutne.

Wiktoria Korzecka
Matka Polityczka
Młoda Lewica
Federacja Młodych Socjaldemokratów
Czerwona Młodzież - Organizacja Młodzieżowa PPS
Młodzi Razem

Zobacz więcejObraz może zawierać: 2 osoby, na zewnątrz i zbliżenieObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie na scenie i na zewnątrzObraz może zawierać: 2 osoby, ludzie na scenie, telefon, tłum i na zewnątrzObraz może zawierać: 3 osoby+2

Konferencja prasowa odnośnie ferii w domu
30.12.2020
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk prowadził(a) transmisję na żywo.

Konferencja prasowa odnośnie ferii w domu

Wyświetlenia: 6,2 tys.
Wywalczyły! 💚✊♀️ Wielki dzień dla Argentynek. Senat...
30.12.2020
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Wywalczyły! 💚✊♀️

Wielki dzień dla Argentynek. Senat właśnie poparł ustawę gwarantującą dostęp do bezpiecznego i bezpłatnego przerywania ciąży. Gratulacje!

#AbortoLegalYa

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie tańczą i na zewnątrz

"Po stronie Lewicy jedną z łączniczek między...
29.12.2020
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

"Po stronie Lewicy jedną z łączniczek między protestującymi na ulicy a polityką w parlamencie była Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która szybko dostrzegła, że opozycyjna klasa polityczna nie może być wyalienowana od tego, co dzieje się poza zabarykadowanym budynkiem Sejmu" ✊

Dziękuję Rzeczpospolita i red. Michał Kolanko za umieszczenie mnie i #PosłankiLewicy - Anna-Maria Żukowska i Joanna Scheuring-Wielgus - polityk - wśród wpływowych kobiet polskiej polityki w 2020 roku. A jeszcze bardziej dziękuję za dostrzeżenie, że "wpływ na politykę" to także otwieranie jej na to, co dzieje się na ulicach polskich miast i miasteczek.

https://www.rp.pl/…/312289934-Najbardziej-wplywowe-kobiety-…

Obraz może zawierać: 7 osób, okulary, tekst „RZECZPOSPOLITA Najbardziej wpływowe kobiety W polskiej polityce w 2020 roku f”
Do usłyszenia!
29.12.2020
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Do usłyszenia!

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „17:00 LEWICA TOKE WTOREK 29.12 Wywiad polityczny Agnieszka Dziemianowicz-Bgk”

Przy jednym stole siadamy różni, ale równi. Dlatego dziś i...
24.12.2020
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Przy jednym stole siadamy różni, ale równi.
Dlatego dziś i na każdy kolejny dzień:
Wszystkiego dobrego - dla wszystkich!

Obraz może zawierać: tekst „Wszystkiego dobrego -dla wszystkich! 早 A -lllo T Posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk LEWICA”
Życzę Wam, żeby już wkrótce spełniły się nasze wspólne...
23.12.2020
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Życzę Wam, żeby już wkrótce spełniły się nasze wspólne życzenia: odzyskania bliskości, zdrowia, bezpieczeństwa i wolności. Pod każdym względem i nie tylko od święta.

Wszystkiego lepszego!