Lewica PPS Razem Wiosna A. Dziemianowicz-Bąk M. Zawisza A-M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty K. Gawkowski T. Trela A. Zandberg

Profil: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - Posty | Facebook

Aż 6 godzin obowiązkowych lekcji historii tygodniowo planuje...
ostatnia sobota o 11:50
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Aż 6 godzin obowiązkowych lekcji historii tygodniowo planuje wprowadzić rząd PiS w szkołach średnich. I jest to jedyna dotycząca edukacji propozycja, jaka pojawiła się na dzisiejszej konwencji programowej władzy. Ani słowa o psychologach w szkołach, o wyrównywaniu nierówności narosłych w czasie pandemii i zdalnej edukacji, ani słowa o edukacji klimatycznej, zdrowotnej, nie wspominając o antydyskryminacyjnej. Ani słowa o uczniach z niepełnosprawnościami.

Szkoła PiS to szkoła przeszłości.

Może być zrzutem ekranu z Twittera przedstawiającym 1 osoba, stoi i tekst „A. Dziemianowicz-BÄk @AgaBak Po roku edukacyjnego wykluczenia, coraz głębszych nierówności, narastającej depresji i problemów psychologicznych wśród dzieci i młodzieży, rząd proponuje... więcej lekcji historii Czy da się dobitniej powiedzieć:
Co zrobić, by Polacy chętniej decydowali się na szczepienie...
ostatni czwartek o 16:15
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Co zrobić, by Polacy chętniej decydowali się na szczepienie przeciwko Covid-19?

Apele to za mało - trzeba im to szczepienie ułatwić!

Dzień szczepienia powinien być wolny od pracy - bez względu na rodzaj umowy. Taki projekt ustawy jako Lewica złożyliśmy dziś w Sejmie.

...

Marek Rutka poseł na Sejm RP
Rafał Adamczyk
Jan Szopiński
Zdzisław Wolski

Zobacz więcejMoże być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynku

Dbają o nas, opiekują się naszymi bliskimi, dla nas...
ostatnia środa o 17:29
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Dbają o nas, opiekują się naszymi bliskimi, dla nas narażają i, niestety, także tracą swoje własne zdrowie i życie. Dziś to one potrzebują naszego wsparcia i solidarności!

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej to dla polskich pielęgniarek Dzień Protestu: o godną płacę za ciężką pracę, o docenienie doświadczenia i zaangażowania, o szacunek.

Jesteśmy z Wami!

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i na świeżym powietrzuMoże być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na świeżym powietrzuMoże być zdjęciem przedstawiającym tekst „12 MAJA DZIEŃ PROTESTU PIELEGNIARKI I POŁOŻNEJ”
Legalna aborcja i dofinansowanie szpitali powiatowych. Swoboda...
06.05.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Legalna aborcja i dofinansowanie szpitali powiatowych.
Swoboda zgromadzeń i mieszkanie, na które nie trzeba brać 30-letniego kredytu.
Wolne sądy i godne emerytury.
Ochrona klimatu i pieniądze dla pracowników i firm poszkodowanych w pandemii.
Świeckie państwo i rozbudowa sieci żłobków....
Równość małżeńska i inwestycje w zielony transport publiczny.

Polska nie jest skazana wybór: "albo wolność, albo bezpieczeństwo". Lewica walczy o jedno i drugie 💪

Zobacz więcej

Pierwsza dawka szczepionki za mną - po drugą wracam na...
05.05.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Pierwsza dawka szczepionki za mną - po drugą wracam na wrocławski stadion w połowie czerwca.

Samopoczucie po szczepieniu?
Radość, wdzięczność i nadzieja ❤

...

Szczepmy się!

Zobacz więcejMoże być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osobaMoże być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu i tekst „+ PUNKT SZCZEPIEŃ COVID-19 STADION WROCŁAW”
Dzień dobry i do zobaczenia chwilę po godzinie 9!
05.05.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Dzień dobry i do zobaczenia chwilę po godzinie 9!

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „9:10 LEWICA SRODA 5.05 SUPER Express Biedrzyckiej express Agnieszka Dziemianowicz-Bgk”

To był ważny dzień dla Polski i dla Europy. 17 lat po...
04.05.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk pełny(a) nadziei.

To był ważny dzień dla Polski i dla Europy.
17 lat po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, Sejm Rzeczypospolitej zrobił kolejny krok w kierunku Zjednoczonej Europy 🇵🇱🇪🇺

Lewica wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym w 2004 roku wprowadziła Polskę do Unii. I dziś Lewica ponownie zagłosowała za tym, by nasz kraj dołączył do wielkiego, europejskiego projektu. Projektu odbudowy Europy i odbudowy Polski po pandemii koronawirusa.

...

Bo choć wirus nadal, każdego dnia, pochłania kolejne ofiary, to właśnie europejska solidarność ponad granicami daje nadzieję, że podniesiemy się jako wspólnota, jako państwo i społeczeństwo.

Tak, Lewica zagłosowała dziś za ratyfikacją Europejskiego Funduszu Odbudowy. Bo patrioci i Europejczycy zawsze głosują za Polską i za Europą. Dla przyszłości. Dla ludzi. I dla nadziei, której dziś wszyscy tak bardzo wszyscy potrzebujemy ❤.

Zobacz więcej
Powodzenia! ❤❤❤
04.05.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Powodzenia! ❤❤❤

Może być zrzutem ekranu z Twittera przedstawiającym 1 osoba i tekst „A. Dziemianowicz-Bak @AgaBak Maturzystki, Maturzyści! Jestem dziś całym sercem z Wami, trzymam za Was kciuki i życzę Wam dużo spokoju i samych jasnych myśli -a po wszystkim uśmiechu radości i satysfakcji. Powodzenia! 04 maj 21 #matura2021 7:31 Twitter for Android”

Pracownik, praca, prawo. Lewica na 1 Maja!
01.05.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk prowadził(a) transmisję na żywo.

Pracownik, praca, prawo. Lewica na 1 Maja!

Wyświetlenia: 3,4 tys.
Umowa o pracę, czy zlecenie? A może umowa o dzieło? Każdy,...
01.05.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Umowa o pracę, czy zlecenie? A może umowa o dzieło? Każdy, kto pracuje zasługuje na ochronę swoich praw!

Bo nie ma lepszej i gorszej pracy!

Każda Polka i każdy Polak, bez względu na rodzaj zatrudnienia, musi być chroniony! Każdy musi mieć prawo do płatnego urlopu i odpoczynku, każdy musi mieć prawo do ubezpieczenia i do zwolnienia lekarskiego. Nie może być tak, że nie masz prawa zachorować, bo nie masz umowy o pracę. Nie może być tak, że idąc na zaslużony urlop - nie dostaje...sz pieniędzy. To niesprawiedliwe i nieludzkie - i nie powinno być legalne!

Dlatego Lewica wprowadzi pełnię praw pracowniczych dla wszystkich pracujących. Prawo do pełnego ubezpieczenia, do zwolnienia lekarskiego i do płatnego urlopu - bez względu na umowę!

Niech się święci 1 Maja!🚩🚩🚩

Zobacz więcejMoże być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i tekst „1 EWICA 1 MAJA PRACONICZE PRAWA BIURO POSELSKIE AGNIESZKI DZIEMIANOWICZ-BĄ”

Ogólnopolskie Forum Polityki Młodzieżowej z moim udziałem,...
27.04.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Ogólnopolskie Forum Polityki Młodzieżowej z moim udziałem, zapraszam!

Młodzieżowa Rada m.st. Warszawy prowadził(a) transmisję na żywo.

Wywiad z Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) - co Lewica oferuje młodym? O edukacji, prawach osób LGBT+, polityce młodzieżowej i nie tylko.

Do zobaczenia!
27.04.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Do zobaczenia!

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „9:00 LEWICA WTOREK 27.04 Rzecz o polityce Y RZECZPO“SPOLITA Agnieszka Dziemianowicz-BÄk”

O ponad 250 mld złotych z Europejskiego Funduszu Odbudowy i co...
26.04.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

O ponad 250 mld złotych z Europejskiego Funduszu Odbudowy i co trzeba zrobić, żeby naprawdę trafiły do Polek i Polaków - między innymi o tym będę rozmawiać w dzisiejszej "Debacie dnia" w polsatnews.pl. Do zobaczenia o 20.20!

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „20:20 LEWICA PONIEDZIAŁEK 26.04 Debata dnia NEWS POLSAT Agnieszka Dziemianowicz-Bak”
"Lewica chciałaby móc zagłosować za ratyfikacją...
22.04.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

"Lewica chciałaby móc zagłosować za ratyfikacją Funduszu Odbudowy. Chcemy silnej, solidarnej Europy i Polski w tej Europie. Nie będziemy na siłę szukali pretekstu, żeby zagłosować przeciw. Stawiamy rządowi warunki, ale konstruktywne (...)

Dla naszych i nie tylko naszych wyborców od wątpliwej rozgrywki politycznej ważniejsze jest prawdziwe życie, przyszłość ich miast, ich miejsc pracy, edukacja ich dzieci, dostęp do sprawnej ochrony zdrowia (...)

Dlaczego za przekręty różnych... 'Obajtków' ma płacić zwykła Kowalska, której firma nie dostanie dotacji ze środków unijnych? PiS trzeba od władzy odsunąć, rozliczyć, a bałagan w finansach publicznych posprzątać – a nie na złość Kaczyńskiemu, ręka w rękę z Ziobrą, zabierać Polakom pieniądze, na które czekają.

Jeśli ktoś z opozycji sądzi, że z PiS można wygrać zabierając Polakom pieniądze, to znaczy, że bardzo chce w tej opozycji pozostać"

W rozmowie z red. Jakubem Majmurkiem dla Krytyka Polityczna (link w komentarzu) mówię o tym, dlaczego bezwzględny opór części opozycji wobec Funduszu Odbudowy szkodzi ludziom, a nie Kaczyńskiemu, jaką Polskę po pandemii chce budować Lewica, jak PiS porzucił pracowników w pandemii i dlaczego to my, lewicowcy z parlamentu i nie tylko, musimy się o nich upominać.

Zachęcam do lektury! https://krytykapolityczna.pl/…/lewica-dziemianowicz-bak-ma…/

Zobacz więcejMoże być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i tekst „Czy Lewica pomoże PiS ratyfikować Fundusz Odbudowy? Znamy warunki krytykapolityczna.pl”

Młoda Polska patrzy w lewo 😍 Aż 49% młodych Polek i...
21.04.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk wdzięczny(a).

Młoda Polska patrzy w lewo 😍
Aż 49% młodych Polek i Polaków wybiera Lewica!

Dziękuję Wam za Wasze zaufanie, poparcie i za Waszą codzienną współpracę ❤

...

Wasz głos jest dla nas ważny - każdego dnia, nie tylko podczas wyborów!

Nieustannie zapraszam Was do wspólnego działania - jeśli chcecie się zaangażować albo potrzebujecie mojego wsparcia, piszcie na kontakt@dziemianowicz-bak.pl

Zobacz więcejMoże być zdjęciem przedstawiającym tekst „NA KTÃRE z UGRUPOWAŃ ZAGŁOSOWAŁ(A)B W WYBORACH DO SEJMU? IBRIS DLA WYDARZEŃ, DATA REALIZACJI: 20.04.2021, (GRUPA WIEKOWA 18-29) 49 % HD PAN(I) NEWS POLSAT 31 % LEWICA 8 7 PVONGA Lewica (SLD Wiosna, Razem) 2050 % PiS Konfederacja Prawo Sprawiedliwość OBYOATELSKA Polska 2050 Szymona Hołowni % Porozumienie Polskarna % Koalicja Obywatelska Solidarna PSL Koalicja Polska”Agnieszka Dziemianowicz-BąkWyślij wiadomość
Wraz z posłanką Marcelina Zawisza, społecznym RPO, czyli...
21.04.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Wraz z posłanką Marcelina Zawisza, społecznym RPO, czyli Piotr Ikonowicz, a także we współpracy z przewodniczącym Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty Piotr Moniuszko kontynuujemy temat zwolnień z pracy za chorobę.

Dziś we Wrocławiu spotkaliśmy się z przedstawicielami pracowników Poczty, by omówić sytuację kadrową w spółce, w szczególności zwolnienia na podstawie art. 53 kodeksu pracy. To artykuł, który umożliwia zwalnianie pracowników tylko za to, że... zachorowali.... Ten budzący wątpliwości przepis jest szczególnie groźny w czasie pandemii - w praktyce bowiem "zachęca" pracowników, by przychodzili do pracy pomimo choroby. Biorąc pod uwagę, że (jak wynika z danych sanepidu przytaczanych przez Ministra Zdrowia) aż 50% zakażeń COVID-19 powstaje w zakładach pracy, obowiązywanie tego przepisu w czasie pandemii jest zwyczajnie szkodliwe dla bezpieczeństwa i zdrowia publicznego.

W imieniu Lewica złożyłam w Sejmie projekt ustawy zawieszający obowiązywanie części art. 53 kodeksu pracy na czas pandemii. Wczoraj projekt otrzymał numer druku - mam nadzieję, że już wkrótce trafi pod obrady Sejmu i jak najszybciej stanie się obowiązujacym prawem!

Choroba to nie wina pracownika! Karanie go za nią zwolnieniem, w dodatku bez okresu wypowiedzenia, jest antypracownicze, antyspołeczne i, przynajmniej w czasie pandemii, powinno być po prostu bezprawne!

https://wpunkt.online/…/ikonowicz-i-dziemianowicz-bak-inte…/

Zobacz więcejMoże być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzuPiotr Moniuszko

Wskutek wcześniej nawiązanego kontaktu, w dniu dzisiejszym wraz z koleżanką z Zarządu WZZPP Edytą Walatek spotkaliśmy się z Paniami posłankami Agnieszką Dziemia...nowicz-Bąk, Marceliną Zawiszą (on-line) oraz ze Społecznym Rzecznikiem Praw Obywatelskich - liderem Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotrem Ikonowiczem.
Tematem spotkania była aktualna sytuacja pracowników Poczty Polskiej S.A. Poruszyliśmy temat sytuacji finansowej spółki, kwestię bardzo niskich wynagrodzeń oraz ostanie decyzje pracodawcy dotyczące zwolnień pracowników.
W sprawie opisywanej ostatnio zwolnionej Pani, która uległa wypadkowi w pracy Pani posłanka Marcelina Zawisza wspólnie z biurem prawnym przygotowała dla zwolnionej pracownicy pozew do sądu pracy przeciwko PP S.A. wraz z pełną pomocą prawną. Dziś ma się skontaktować z tą Panią i omówić z nią dalsze kroki.
Pani posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przedstawiła projekt poselski, który po nagłośnieniu zwalniania pracowników z art.53 kp złożyła u marszałka sejmu. Projekt ma już nadany numer druku i zakłada on zmianę w kodeksie pracy, zawieszając na czas trwania pandemii możliwość zwalniania pracowników z tytułu nieobecności w pracy spowodowanych chorobą. Poinformowała nas również o zaplanowanym na maj spotkaniem sejmowej komisji infrastruktury, gdzie ma być szeroko poruszona bieżąca sytuacja pracowników w Poczcie Polskiej. Dodatkowo Pani posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zwróciła się również o przekazanie informacji, że w ramach swojej działalności poselskiej dodatkowo prowadzi Biuro Interwencji Obywatelskich, gdzie każdy może, nawet w sposób anonimowy zgłaszać wszelkie sprawy nie tylko związane z zatrudnieniem. Zapewniła nas, że każdym zgłoszeniem się zajmie, a w przypadku gdyby ktoś potrzebował szerszej pomocy również może o nią się zwrócić
Z kolei Piotr Ikonowicz zapewnił nas, czego dowód dawał już wcześniej, że w ramach swojej działalności będzie nas wspierał i jeśli będzie to konieczne zaangażuje się bezpośrednio w pomoc pracownikom.

Zobacz więcej

Dziemianowicz-Bąk i Ikonowicz ws. zwolnień za chorobę na...
21.04.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk prowadził(a) transmisję na żywo.

Dziemianowicz-Bąk i Ikonowicz ws. zwolnień za chorobę na Poczcie Polskiej. Konferencja z udziałem związkowców we Wrocławiu.

Wyświetlenia: 2,5 tys.
Przeciwko wyrzucaniu z pracy za chorobę Lewica działa i w...
21.04.2021
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Przeciwko wyrzucaniu z pracy za chorobę Lewica działa i w Sejmie, i w terenie!

Złożona przeze mnie ustawa uniemożliwiająca zwolnienia za chorobę w czasie pandemii ma już nadany numer druku - czekamy na dalsze, pilne kroki!

Tymczasem wraz z Piotr Ikonowicz jedziemy do Wrocławia spotkać się ze związkowcami z Poczty Polskiej, gdzie do takich zwolnień właśnie, niestety, dochodzi 😡

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba