Lewica PPS Razem Wiosna A. Dziemianowicz-Bąk M. Zawisza A-M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty K. Gawkowski T. Trela A. Zandberg

Profil: Marcelina Zawisza - Posty | Facebook

W ostatnim czasie trudno o dobre wiadomości. Ale są! Na...
wczoraj o 18:15
Marcelina Zawisza

W ostatnim czasie trudno o dobre wiadomości. Ale są!
Na dzisiejszej sesji sejmiku województwa opolskiego odrzucony został projekt Samorządowej Karty Praw Rodzin!

Głosowanie (19 do 7) jednoznacznie pokazało, że w województwie opolskim nie ma miejsca na dyskryminacyjne zapisy!
To bardzo ważne głosowanie dla wielokulturowej Opolszczyzny, która słynie ze swej gościnności. Również dla mnie jest to bardzo ważne, ponieważ nie zgadzam się na zwiększanie nierówności społecznych, dysk...ryminację i decydowanie przez fanatyków o tym, która rodzina jest prawdziwą rodziną.

W Polsce żyje mnóstwo tęczowych rodzin, które nadal nie mają żadnego zabezpieczenia prawnego. To jest prawdziwym skandalem! Dlatego w czerwcu przy wsparciu Miłość nie wyklucza jako Lewica złożyliśmy dwa projekty ustaw: o związkach partnerskich oraz o równości małżeńskiej. Partia Razem niesie na sztandarze prawa osób LGBTQIA od powstania! I to nigdy się nie zmieni! 🏳️‍🌈

Zobacz więcejObraz może zawierać: tekst „Sejmik Województwa Opolskiego ODRZUCIŁ Samorządową Kartę Praw Rodzin MARCELINA ZAWISZA Posłanka na Sejm RP www.marcelinazawisza.pl LEWICA razem”
Bronimy kobiet naszymi legitymacjami poselskimi i jesteśmy dla...
wczoraj o 14:18
Marcelina Zawisza

Bronimy kobiet naszymi legitymacjami poselskimi i jesteśmy dla Was. Nigdy już żadna nie będzie szła sama. Będziemy szły razem. Będziemy walczyć o polskie kobiety i o przestrzeganie praw człowieka na ulicy i w sejmie. I marszałek Terlecki albo się z tym pogodzi i wznowi obrady Sejmu przywracając posłów oraz wprowadzając do porządku obrad ustawę o depenalizacji i legalizacji, albo będzie miał rewolucję.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie stoją

Z cieplutkim, ciepluteńkim pozdrowieniem dla tych wszystkich,...
ostatni poniedziałek o 22:13
Marcelina Zawisza

Z cieplutkim, ciepluteńkim pozdrowieniem dla tych wszystkich, którym się forma nie podoba.

B. K., Wandalizm sufrażystek, „Kurier Warszawski” 1914, nr 78, s. 2–3. 51
Wyszukał: https://twitter.com/michalkowal…/status/1320830134811717632…

Obraz może zawierać: ‎tekst „‎Wandalizm sufrażystek. Sufrażystki angiolskie dalszym ciagu palą, niszczą, biją się z policją z miniștrami, rzu- cają nieszkodliwe zrosztą bomby, szpocą szkadzają dzieła sztuki. Zdaje sig nawet, jakby ich temperament podnosił się z każdym miesiącem coraz wyżej. Są ludzie, którzy utrzymują, że wszystkie te awantury doprowadzą ostatecznie, pomimo wstrgtu, jaki budzą, do upatrzonego celu: kobiety zdobgdą w Anglji prawa polityczne. w świecie bowiem żyuriołowość, połączona % dobrą organizacją, za- pewnia powodzenie. Co do nas, żywimy pod tym wzgłędem po- ważne wątpliwości. ozyniono nויmo? ninkthrr.uh Lenadamegretkion‎”‎
Polska już nigdy nie będzie taka sama
ostatni poniedziałek o 20:11
Marcelina Zawisza

Polska już nigdy nie będzie taka sama

Piotr Stankiewicz

Wczoraj Kościół Katolicki stracił rząd dusz w Polsce. Historykom, którzy będą to kiedyś studiować — a będą — podpowiadam gdzie i kiedy dokładnie. Otóż stało się... to 25 X 2020 r. w Szczecinku pod biurem poselskim Małgorzaty Golińskiej, w 87. sekundzie nagrania, które załączam w pierwszym komentarzu. Serio.

Nagranie przedstawia protest młodych ludzi i ich konfrontację z księdzem. Ksiądz pojawia się około 1:00 i przez około pół minuty — naprawdę polecam to obejrzeć — trwa wyraźna konsternacja, to jest ten krótki moment, kiedy Nike się jeszcze waha. I jak to ktoś słusznie zauważył, gdyby to był rok 1995, 2000, albo nawet 2015, to pewnie nic by się nie stało, młodzi pokornie milczeliby, uciszyłaby ich symboliczna władza, uosobiona w pojawieniu się kapłana. Ale nie. Jest rok 2020 i koniec pokoleń podległości. Młodzi ludzie, urodzeni w nowej Polsce i w nowym tysiącleciu, część z nich już w Unii Europejskiej, nie wiedzą, dlaczego mieliby milczeć.

Jest ta chwila wahania, trzydzieści sekund konsternacji, i potem nadchodzi ten moment, około 1:26—1:34, w którym staje się historia, bo nagle słychać zza kadru okrzyk “Spadaj do Watykanu”, ksiądz odpowiada “Co?…” i od tego momentu jest już jasne, że Polska będzie się laicyzować, to może oczywiście zająć dziesiątki, czy setki lat, wielu sobie tego jeszcze nie uświadamia, czy będzie zaprzeczać, ale jest to już proces nie do odwrócenia, bo właśnie stał się ciałem w tym “co”. Ksiądz wypowiada je głosem, w którym wciąż słychać te stulecia władzy kościelnej, w którym jedno słowo kapłana było rozkazem, a przeciwstawienie się mu było niewyobrażalne. Ale zanim dokończy tę partykułę, to czuć już, że Coś się właśnie stało, że to już tak nie działa, że nie ma powrotu do tego, co było wcześniej. Nagle się okazuje, że jego władza jest pusta, bo młodzi ludzie po prostu nie widzą tego, co miałoby za nią stać i ją pieczętować. Nikt się już nie boi słów księdza, nikt nie daje taryfy ulgowej za samo bycie księdzem. I w ciągu sekund znika konsternacja i nie ma już wahania. Do samego końca nagrania ksiądz będzie już tylko w defensywie, zakrzyczany przez młodych ludzi.

Nie mamy tutaj “tylko” konfrontacji dwóch systemów wartości, nie mamy tutaj “tylko” konfrontacji dwóch sposób widzenia świata i wyjaśniania go. To oczywiście też. Ale mamy też wielkie “sprawdzam”, które przesądza o upadku reżimów, systemów politycznych, czy światopoglądowych. Kapuściński opisywał to na przykładzie Iranu, dzisiaj rano pisał o tym Krzysztof Gonciarz. Otóż władza człowieka nad człowiekiem nigdy nie jest władzą czysto fizyczną. Naga siła nie wystarcza, bo bardzo rzadko ktoś ma taką przewagę, by stale móc trzymać druga stronę w fizycznym, dosłownym szachu. Istotą umiejętnie sprawowanej władzy jest opierać się w większości — powiedzmy w 99% — na władzy symbolicznej, tej która trzyma się na poziomie słów i idei, a do tego 1% twardej siły odwoływać się rzadko, najczęściej tylko przez groźbę jej użycia. Istotą zaś rewolucji, czy zmiany społecznej jest — o czym wiedzą buntownicy i buntowniczki wszystkich epok — tyleż otwarta przemoc, co właśnie obalenie tej władzy symbolicznej. Jeżeli strona zbuntowana znajdzie w sobie dość siły i determinacji, jeżeli się nie przestraszy i pójdzie tą ścieżką konsekwentnie i tłumnie, to okaże się, że ta władza symboliczna jest pusta. Po prostu dlatego, że nigdy nie będzie tylu policjantów i księży, żeby wszystkich wciąż trzymać za rękę. I to właśnie wydarzyło się wczoraj w Szczecinku. I oczywiście nie tylko tam. Polska nigdy już nie będzie taka sama. Okrzyku “Król jest nagi” można oczywiście nie usłyszeć, ale społeczeństwo nie odzobaczy już, że wolno go wznieść i że nie idą za tym żadne konsekwencje. Stało się. Reszta jest herstorią.

Nagranie, które w przyszłych, niewyobrażalnych dla nas pokoleniach trafi pewnie do wideo-podręczników historii (czy jak to tam będzie wyglądać) naprawdę polecam w całości. Osobom, które śledzą temat i już widziały, polecam również, bo jest to dłuższa, pełna wersja filmu, który krążył po sieci w wersji przyciętej. Either way, bardzo polecam. Mówi się, że rewolucja nie będzie transmitowana w telewizji, na jutubie, czy fejsie. Ta jest.

Zobacz więcej

Polubiliście już profil Kaja Filaczyńska?
ostatni poniedziałek o 18:44
Marcelina Zawisza

Polubiliście już profil Kaja Filaczyńska?

Grafika ma formę tabeli. Rubryki po jednej stronie opisują Kaję Godek: Lobbowała na rzecz wprowadzenia okrutnych antyaborcyjnych, antykobiecych przepisów. Przeciw edukacji seksualnej. Za niechcianymi ciążami i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Startowała w wyborach z listy organizacji, której lider twierdzi, że „Lekka pedofilia nie jest szkodliwa społecznie”. Na co dzień buduje piekło kobiet. Rubryki po drugiej stronie opisują polityczkę Razem Kaję Filaczyńską: Zainicjowała list otwarty lekarzy występujących w obronie pacjentek przed nieludzkim wyrokiem na kobiety. Za edukacją seksualną opartą na wiedzy naukowej i dostępem do antykoncepcji. Za skutecznym chronieniem dzieci przed pedofilami. Startowała z listy Lewicy. Na co dzień ratuje zdrowie i życie ludzi jako lekarka.  Razem

Lewica: racjonalna polityka oparta na faktach, stanie na straży praw kobiet, empatia.
Prawica: fanatyzm religijny, bezsensowna polityka, sadyzm.
Takie są fakty.

Obserwuj Kaja Filaczyńska na Facebooku.

Nigdy nie będziesz szła sama! Kiedy państwo mnie nie chroni...
ostatni poniedziałek o 17:03
Marcelina Zawisza

Nigdy nie będziesz szła sama! Kiedy państwo mnie nie chroni mojej siostry będę bronić! Jeżeli coś się będzie działo - możecie na nas liczyć!

Warszawa zablokowana! Jak tam wasze miasta?

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osobaObraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i na zewnątrz, tekst „TRZEBA WKURWIAĆ! BYŁO NAS NIE TRZEBA BYŁO NAS NIE WKURWIAĆ!”Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tłum i na zewnątrz, tekst „GDZIE MNIE TYMI ŁAPAMI! GRANICE GRAURDU ABSURDU”

Człowiek, który odpowiada za haniebny wyrok TK zakazujący...
ostatni poniedziałek o 15:28
Marcelina Zawisza

Człowiek, który odpowiada za haniebny wyrok TK zakazujący aborcji w Polsce kolejnym Rzecznikiem Praw Człowieka?!

Jeżeli to prawda to PiS właśnie po raz kolejny napluł w twarz kobietom!

Ten pan podczas przedstawiania wniosku mówił między innymi, że brakuje dowodów, że urodzenie dziecka, które umrze w męczarniach kilka godzin po porodzie ma negatywny wpływ na psychikę rodziców.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst „WYBORCZA ©AgencjaGazeta Agencja Bartłomiej Wróblewski kandydatem PiS na rzecznika praw obywatelskich. To on był twarzą wniosku do TK Ws. aborcji”
Tak wygląda przygotowanie rządu na drugą falę
ostatni poniedziałek o 13:16
Marcelina Zawisza

Tak wygląda przygotowanie rządu na drugą falę

Obraz może zawierać: tekst „Łukasz Maziewski @jodynaa Wiecie co to jest? To jest Daria Gosek-Popiołek

Nie, to nie przygotowana przez dzieci przestrzeń do zabawy.
To, moi państwo, "przegroda" między strefą covid- i covid+ w szpitalu Dzieciątka Jezus na Lindleya.... Samodzielnie zrobiona przez lekarzy, pielgniarki, salowe, którzy zrzucili się na zakup materiałów w markecie budowlanym. Zdjęcie wrzucił na facebooka profesor Zbigniew Pastuszak.
Powtórzę: tak wygląda śluza w warszawskim szpitalu, gdy druga fala szaleje. A Jarosław Kaczyński zajmuje się... no właśnie czym? Kłótniami w swoim obozie? Uciekaniem przed protestującymi dziewczynami?

To, co teraz się dzieje, to katastrofa. Załamanie się ochrony zdrowia. Wykończony, przemęczony personel medyczny, wykończony sanepid. Katastrofa dzieje się i nic nie możemy zrobić.

Każda ze śmierci powinna obciążać sumienia rządzących. Oni w wakacje bili się o stołki, przygotowywali raporty nt tego, które ugrupowanie ma więcej miejsc w spółkach skarbu państwa. Kłócili się i godzili, choć wiedzieli, że będzie źle.

To jest naszym kosztem: kosztem naszego zdrowia i życia. Kosztem naszych rodziców, dziadków, sąsiadów, przyjaciół. Ich kosztem odbywały sie targi o to, czy Jarosław Gowin będzie ważniejszy od Ziobry, a Ziobro od Morawieckiego, czy nie.

Patrząc na liczby zgonów, próbując znaleźć ratunek dla najbliższych, pamiętajcie - ta katastrofa ma odpowiedzialnych za nią ludzi - obóz Zjednoczonej Prawicy.

Zobacz więcej

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na doniesienia prasowe w...
ostatni poniedziałek o 10:29
Marcelina Zawisza

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na doniesienia prasowe w sprawie zatrudnienia w tymczasowym Szpitalu Nardowym. Konkretnie w sprawie warunków zatrudnienia personelu sprzątającego. Prasa donosi, że oferowana stawka wynosi 16 zł za godzinę pracy netto. Praca, mimo wykonywania jej w określonych godzinach, w określonym miejscu i pod kierownictwem przełożonych, ma być wykonywana w oparciu o umowę cywilno-prawną, co może stanowić naruszenie art. 22 par 1(2) Kodeksu Pracy (“Nie jest ...

Czytaj dalej
Obrzydliwy krętacz. Podajcie dalej! Nie pozwólcie mu łgać...
ostatnia sobota o 21:34
Marcelina Zawisza

Obrzydliwy krętacz. Podajcie dalej! Nie pozwólcie mu łgać bez konsekwencji! Podpisał wniosek do TK, a teraz nagle zmienił zdanie, bo kobiety wyszły zrobić rewolucje?!

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „.PL NEWS POLSAT PolsatNews.pl @PolsatNewsPL Poseł @KONFEDERACJA_ @ArturDziambor: Brak dostępnego opisu zdjęcia.Maciej Gdula

Najpierw poseł Artur Dziambor z Konfederacji podpisał wniosek, który doprowadził do bestialskiego wyroku „Trybunału Konstytucyjnego”. Teraz udaje, że jest przeciw. Krętacz!ostatnia sobota o 21:18
Marcelina ZawiszaObraz może zawierać: 1 osoba, tłum i na zewnątrz, tekst „NASZYCH NIE ODDAMY PRAW ગાત 3B PRAWO MA NAS CHRONIĆ A NIE GNĘBIC”Kamila Ferenc

WAŻNE INFO dot. protestów

Jeśli wiecie coś o zatrzymaniach, informujcie proszę Biuro RPO (Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur koordynowany przez niezastąpioną Ha...nna Machinska).

tel. 728 407 234

Przyjeżdżają o każdej porze, kontrolują przestrzeganie praw osób zatrzymanych.

Sama obawa przed ich przyjazdem czasem podnosi standardy - zasłyszane na komendach ;)

Dlatego powinni móc porozmawiać z każdym zatrzymanym, ale żeby to robić, muszą wiedzieć, kto i gdzie jest.


fot. Protest w Warszawie/ Wojciech Olkuśnik/ PAP
źródło: https://www.rmf24.pl/…/news-protesty-po-wyroku-tk-ws-aborcj…

Zobacz więcej
Zaczęło się. #AborcjaBezGranic Kontakt 👉 +48 22 292 25...
ostatnia sobota o 14:19
Marcelina Zawisza

Zaczęło się.

#AborcjaBezGranic
Kontakt 👉 +48 22 292 25 97

...

http://aborcyjnydreamteam.pl/…/aborcja-bez-granic-od-dzis-…/

Zobacz więcejDyrekcja stołecznego Szpitala Bielańskiego zaleca lekarzom niewykonywanie zabiegów przerwania ciąż w związku z ciężkim wadami płodu. To pokłosie czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

tokfm.pl

Szpital Bielański. Nie będzie zabiegów aborcji w związku z ciężkimi wadami płodu. "Musimy się dostosować"

Dyrekcja stołecznego Szpitala Bielańskiego zaleca lekarzom niewykonywanie zabiegów przerwania ciąż w związku z ciężkim wadami płodu. To pokłosie czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego.Dyrekcja stołecznego Szpitala Bielańskiego zaleca lekarzom niewykonywanie zabiegów przerwania ciąż w związku z ciężkim wadami płodu. To pokłosie czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Iwona Gałązka ❤ Opole
ostatnia sobota o 11:20
Marcelina Zawisza

Iwona Gałązka ❤ Opole

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie stojąIwona Gałązka jest w miejscowości Opole.

ja, kiedy zamykam zgromadzenie, dziękuję za obecność i mówię, że to rozgrzewa moje serduszko. Tak było!

Opole solidarne jak zawsze! Tłum na naszym wydarzeniu Re...wolucja jest kobietą ❤️

______________
Nie jesteś sama. Jestem dla Ciebie. Jesteśmy dla Ciebie. Pomożemy!
OSK OPOLE - Ogólnopolski Strajk Kobiet

Zobacz więcej
Nie pozwolimy odebrać nam naszych praw! Policja informuje, że...
ostatni piątek o 19:34
Marcelina Zawisza

Nie pozwolimy odebrać nam naszych praw! Policja informuje, że zgromadzenie jest nielegalne. TRZEBA BYŁO NIE WYPOWIADAĆ WOJNY KOBIETOM!

Obraz może zawierać: 1 osoba, tłum, kapelusz i na zewnątrz

❗Jeśli idziecie dzisiaj na protest PAMIĘTAJCIE O...
ostatni piątek o 18:40
Marcelina Zawisza

❗Jeśli idziecie dzisiaj na protest PAMIĘTAJCIE O PRZYSŁUGUJĄCYCH WAM PRAWACH❗

1. Prawo do informacji o przyczynie zatrzymania i do bycia wysłuchanym (art. 244 § 2 k.p.k.) .
2. Prawo do złożenia lub odmowy złożenia oświadczenia w swojej sprawie (art. 244 § 3 k.p.k.) .
3. Prawo do niezwłocznego kontaktu z adwokatem lub radcą prawnym i bezpośredniej z nim rozmowy (art. 245 § 1 k.p.k.)....
4. Jeżeli zatrzymany nie zna wystarczająco języka polskiego - prawo do korzystania z bezpłatnej
pomocy tłumacza (art. 72 § 1 k.p.k.) .
5. Prawo do otrzymania odpisu protokołu zatrzymania (art. 244 § 3 k.p.k.) .
6. Prawo do zawiadomienia osoby najbliższej lub innej wskazanej osoby, jak również pracodawcy, szkoły, uczelni, dowódcy oraz osoby zarządzającej przedsiębiorstwem zatrzymanego albo przedsiębiorstwem, za które jest on odpowiedzialny, o zatrzymaniu (art. 245 § 2, art. 261 § 1, § 2 i § 3). O zatrzymaniu Policja zawiadamia organ prowadzący przeciwko oskarżonemu postępowanie w innej sprawie, o ile o nim wie (art. 261 § 2a).
7. Jeżeli zatrzymany nie jest obywatelem polskim - prawo do kontaktu z urzędem konsularnym lub z przedstawicielstwem dyplomatycznym państwa, którego jest obywatelem. Jeżeli nie posiada żadnego obywatelstwa - prawo do kontaktu z przedstawicielem państwa, w którym zatrzymany mieszka na stałe (art. 612 § 2). Jeżeli przewiduje to umowa konsularna między Polską a państwem, którego zatrzymany jest obywatelem, właściwy urząd konsularny lub przedstawicielstwo dyplomatyczne zostaną poinformowane o zatrzymaniu również bez jego prośby.
8. Prawo do wniesienia do sądu zażalenia na zatrzymanie w terminie 7 dni od dnia zatrzymania. W zażaleniu można się domagać zbadania zasadności, legalności oraz prawidłowości zatrzymania (art. 246 § 1).
9. Prawo do natychmiastowego zwolnienia, jeżeli przyczyny zatrzymania przestały istnieć, albo po upływie 48 godzin od chwili zatrzymania, o ile zatrzymany nie zostanie w tym czasie przekazany do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. W wypadku przekazania do sądu zatrzymany zostanie zwolniony, jeżeli w ciągu 24 godzin od przekazania nie zostanie mu doręczone postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztowania (art. 248 § 1 i § 2).
10. Dostęp do niezbędnej pomocy medycznej.

Zobacz więcej
Wyborcy i wyborczynie Konfederacji... Bosak: Jak dziecko ma...
ostatni piątek o 17:30
Marcelina Zawisza

Wyborcy i wyborczynie Konfederacji...

Bosak: Jak dziecko ma jakąś poważną wadę, przy której umrze w trakcie porodu, to po prostu umrze.

"Po prostu umrze". Jak można być tak bezdusznym, okrutnym, chorym z nienawiści do kobiet, rodzin. Jeżeli kobieta chce urodzić l dziecko i dowiaduje się, że płód który nosi rozwija się z poważnymi wadami i umrze przy porodzie albo tuż po nim, to jest to niewyobrażalna tragedia. Dramat dla całej rodziny. Ból, którego nie da się opisać. Ale dla ...Pana Bosaka to pikuś. "Po prostu umrze".

Podajcie dalej. Niech widzą na kogo głosują!

Zobacz więcejWatch "PO PROSTU UMRZE" on Streamable.

streamable.com

PO PROSTU UMRZE

Watch "PO PROSTU UMRZE" on Streamable.Watch "PO PROSTU UMRZE" on Streamable.

Uwaga, sprawdź swoje miasto! Podaj dalej! Nie oddamy naszych...
ostatni piątek o 16:11
Marcelina Zawisza

Uwaga, sprawdź swoje miasto! Podaj dalej! Nie oddamy naszych praw!

Obraz może zawierać: tekst „PROTESTY PRZECIW ZAKAZOWI ABORCJI OKO.press press”OKO.press

Protesty przeciw wyrokowi TK w sprawie aborcji odbędą się dziś w całej Polsce i zagranicą. Poniżej lista. Jeśli brakuje Waszej miejscowości, piszcie w komentarz...u - dodamy.

**Piątek, 23.10**
Biała Podlaska, 16:30, Plac Wolności
Białystok, 16:00, biuro PiS, ul. Stołeczna 2
Bielsko-Biała, 18:00, Plac Ratuszowy
Brzeg, 19:00, rynek
Bydgoszcz, 17:00, biuro PiS, ul. Gdańska 10
Cieszyn, 18:00, rynek
Częstochowa, 18:00, Plac Biegańskiego
Elbląg, 19:00, biuro PiS, 1 Maja 2
Gdynia, 18:00, il. Starowiejska
Gliwice, 19:00, Skwer Doncaster
Gorzów Wielkopolski, 18:00, ul. Wełniany Rynek 18
Jelenia Góra, 17:45, Plac Ratuszowy
Kalisz, 19:00, ul. Zamkowa 18/20
Katowice, 18:00, ul. Warszawska 6
Kielce, 18:00, biuro Solidarnej Polski, ul. IX Wieków 2A
Kłobuck, 19:00, rynek
Konin, 16:00, ul. Chopina 9
Koszalin, cały dzień, znicze pod biurem PiS, Plac Wolności 2-3
Kraków, 18:00, Rynek Główny
Kutno, 18:00, plac Wolności
Legnica, 16:00, plac Słowiański
Lublin, 18:00, biuro PiS, ul. Królewska 3
Łomża, 19:00, il. Niepodległości 10
Łódź, 17:00, biuro PiS, ul. Piotrkowska 143
Mińsk Mazowiecki, 18:00, Stary Rynek
Olsztyn, 18:00, biuro PiS, ul. Dąbrowszczaków 10
Opole, 18:00, Pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego
Ostróda, 18:00, ul. Jana Pawła II
Piotrków Trybunalski, 19:00, rynek
Płock, 18:00, Stary Rynek
Pobiedziska, 17:00, rynek
Police, cały dzień, znicze pod biurem PiS, ul. Grunwaldzka 13
Polkowice, 16:30, rynek
Poznań, 17:00, biuro PiS, ul. Młyńska 14/2
Radom, 17:00, Pomnik Matki Polki, ul. Lekarska
Radomsko, 18:00, plac 3 Maja,
Rzeszów, 18:00, biuro PiS, ul. Hetmańska 9
Siedlce, 20:00, biuro PiS, ul. Świętojańska
Sieradz, 17:00 rynek Sieradzki
Słupsk, 18:00, ul. Lutosławskiego
Stargard, cały dzień, znicze pod biurem PiS, ul. Słowackiego 11
Świnoujście, cały dzień, znicze pod biurem PiS, ul. Bohaterów Września 24 i 25
Toruń, 18:00, Pomnik Mikołaja Kopernika w Toruniu
Warszawa, 19:00, ul. Mickiewicza 47
Wejherowo, cały dzień, znicze pod biurem PiS, plac Wejhera
Włocławek, 18:00, Plac Wolności
Wrocław, 16:15, ul. Peronowa
Zabrze, 19:00, biuro PiS, ul. Powstańców Śląskich 5-7
Zgorzelec, 17:00, Krzyż Millenijny
Zielona Góra, 17:30, Plac Pocztowy

**Sobota, 24.10**
Gdańsk, 14:00, Hucisko

**Niedziela, 25.10**
Kraków, 14:00, Archidiecezja Krakowska

**Zagranica**
Berlin, 24.10, 15:00, Polnisches Institut Berlin, Burgstrasse 27
Haga, 23.10, 18:00, Alexanderstraat 25
Helsinki, 23.10, 13:00, Armas Lindgrenin tie 21
Londyn, 24.10, 15:00 – Ambasada RP, 47 Portland Place
Oslo, 25.10., 18:00, Eidsvolls plass
Sztokholm, 23.10, 17:00, Ambasada RP, Karlavägen 35

Zobacz więcej
Kaja Godek zapowiedziała, że kolejny krok to zmuszanie do...
ostatni piątek o 16:00
Marcelina Zawisza

Kaja Godek zapowiedziała, że kolejny krok to zmuszanie do rodzenia dzieci gwałcicieli. Czy Jadwiga Emilewicz zapowiada, że w Polsce nie będzie już badań prenatalnych?

Barbarzyńcy chcą nas zmuszać do rodzenia dzieci z bezmózgowiem, rozszczepem kręgosłupa, bez organów wewnętrznych. Chcą nas torturować! Nie możemy im na to pozwolić! Wyraź swój sprzeciw!

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „Jadwiga Emilewicz @JEmilewicz „Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne. Należy z całą stanowczością odradzać stosowania diagnozy prenatalnej w celach selekcyjnych.Jest to wyrazem okrutnej mentalności eugenicznej,któ odbiera rodzinom możliwość przyjęcia i kochania swego najsłabszego dziecka