Lewica PPS Razem Wiosna A. Dziemianowicz-Bąk M. Zawisza A-M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty K. Gawkowski T. Trela A. Zandberg

Profil: Polska Partia Socjalistyczna - Posty | Facebook

Prowadzi nas najdumniejsza gwiazda ludzkości - Socjalizm!...
09.01.2020
Polska Partia Socjalistyczna

Prowadzi nas najdumniejsza gwiazda ludzkości - Socjalizm!

Wspólnie budujmy struktury najstarszej polskiej partii politycznej, walcząc o prawa pracownicze, bezpieczeństwo socjalne i równość społeczną.
Chętnych do wstąpienia w szeregi Partii lub Organizacji Młodzieżowej zapraszamy do pisania wiadomości prywatnych przez stronę.
W tym tygodniu na naszej stronie podane zostaną szczegóły dotyczące spotkania otwartego Partii w Krakowie, które odbędzie się 19 stycznia. Zapraszamy do... śledzenia!

"Od każdego wobec umiejętności, każdemu według pracy!"

Zobacz więcejObraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, tekst „OD 1892 W OBRONIE LUDZI PRACY DOŁĄCZ DO POLSKIEJ PARTII SOCJALISTYCZNEJ! DZIAŁAJ NA RZECZ: BEZPIECZEŃSTWA SOCJALNEGO, DEMOKRACJI W MIEJSCACH PRACY, RÓWNOŚCI SPOŁECZNEJ, SPÓŁDZIELCZOŚCI, GODNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ NIEPODLEGŁOŚĆ PRACA SOCJALIZM P.P.S.”

dzisiaj o 01:01
Polska Partia SocjalistycznaObraz może zawierać: 1 osoba, zbliżenieSławek Andrzej Pleban Bębenek

Wojciech Konieczny Poprawka Lewicy - 200% dla wszystkich, którzy uczestniczą w walce z COVID-19, bez względu na rodzaj umowy, czyli dla pracowników oddziałów covidowych, pogotowia ratunkowego, SOR-ów i oddziałów przejściowych przeszła jednogłośnie! Wyglada na to, że i Min.Zdrowia przekonane!!


✊Nie ma walki o prawa pracownicze bez walki o prawa kobiet....
wczoraj o 18:55
Polska Partia Socjalistyczna zaktualizował(a) swoje zdjęcie profilowe.

✊Nie ma walki o prawa pracownicze bez walki o prawa kobiet. Dlatego Polska Partia Socjalistyczna od samego początku wspiera Strajk Kobiet. Nie możemy pozwolić na dalsze upokarzanie Polek przez rządy PiS i kontrolowane przez tę partię instytucje. Nie możemy pozwolić na dalszą pogardę PiS wobec borykających się z wielkimi problemami zwykłych ludzi. W czasie gdy trwa pandemia, ludzie tracą prace i środki do życia a służba zdrowia ledwo funkcjonuje rządzący bawią się w zabawianie skrajnej prawicy i fundamentalistów. Społeczeństwo jednak budzi się z letargu i nie da się podporządkować cynikom i fanatykom. Wojna może trwać, ale zwycięstwo będzie nasze✊

Drogie! Drodzy! ❗❗"Jutro, 28 października w całej...
wczoraj o 17:00
Polska Partia Socjalistyczna

Drogie! Drodzy!

❗❗"Jutro, 28 października w całej Polsce odbędzie się Strajk! Nie idziemy do roboty! - seria akcji protestacyjnych przeciwko zaostrzeniu prawa o przerywaniu ciąży. Organizatorzy i organizatorki apelują o nie przychodzenie do pracy tego dnia i udział w akcjach protestacyjnych.

Nie oglądając się na restrykcyjne prawo do strajku w Polsce, przygotowaliśmy poradnik: Jak skutecznie nie iść do pracy?...
Te formy strajku wielokrotnie były praktykowane w Polsce i na świecie i wiele razy dowiodły swojej skuteczności:"❗❗

Zobacz więcejObraz może zawierać: tekstObraz może zawierać: tekst „Urlop na żądanie Każda osoba zatrudniona na umowie o pracę ma prawo do skorzystania w ciągu roku z czterech dni tzw. „urlopu na żądanieObraz może zawierać: tekst „Zwolnienie z pracy na opiekę nad dzieckiem Rodzic zatrudniony na umowie o prace wychowujący dziecko do 14 lat ma prawo do 16 godzin lub 2 dni zwolnienia z pracy w ciągu roku kalendarzowego. Pracodawca ma obowiązek udzielić takiego zwolnienia w terminie, który wskażesz nie musisz uzasadniać przyczyn tego zwolnienia ani udowadniać, że dziecko akurat wtedy wymaga opieki. Powinnaś natomiast zawiadomić o nim pracodawcę wcześnieji- w miarę możliwości na piśmie. PODSTAWA PRAWNA: ART. 188 KODEKSU PRACY”Obraz może zawierać: tekst „Oddanie krwi Osobom oddającym krew, zatrudnionym na umowach O pracę, przysługuje dodatkowe, płatne, zwolnienie z pracy w dniu kiedy oddają one krew. Jeżeli chcesz skorzystać z prawa do wolnego za oddawanie krwi musisz pamiętać o tym aby: poinformować o tym wcześniej pracodawcę (najlepiej na piśmie); wziąć ze stacji pisemne zaświadczenie, które następnie dostarczysz pracodawcy. PODSTAWA PRAWNA: PAR ROZPORZADZENIA MINISTRA PRACY POLITYKI SOCJALNEJ ZDNIA MAJA 1996R. SPOSOBU USPRAWIEDLIV NIEOBECNOŚCI PRACY ORAZ JDZIELANIA PRACOWNIKOM ZWOLNIEŃ OD PRACY”+4OZZ Inicjatywa Pracownicza

Jutro, 28 października w całej Polsce odbędzie się Strajk! Nie idziemy do roboty! - seria akcji protestacyjnych przeciwko zaostrzeniu prawa o przerywaniu ciąży.... Organizatorzy i organizatorki apelują o nie przychodzenie do pracy tego dnia i udział w akcjach protestacyjnych.

Nie oglądając się na restrykcyjne prawo do strajku w Polsce, przygotowaliśmy poradnik: Jak skutecznie nie iść do pracy?
Te formy strajku wielokrotnie były praktykowane w Polsce i na świecie i wiele razy dowiodły swojej skuteczności:

✍️ zgłoś "urlop na żądanie", złóż wniosek o urlop wypoczynkowy albo bezpłatny
👶 skorzystaj z prawa wzięcia dnia wolnego na "opiekę nad dzieckiem"
💉 oddaj krew, za co również przysługuje dzień wolny
⏰ skorzystaj z "godzin związkowych" (jeżeli w twoim miejscu pracy działa związek zawodowy)
✊ jeżeli nie możesz wziąć tego dnia wolnego w żaden z wyżej wymienionych sposób, ubierz się do pracy na czarno, a po pracy weź udział w demonstracji organizowanej w twoim mieście

Całość poradnika: https://bit.ly/3mpSEV8

Solidarność naszą bronią, idziemy na strajk!

Zobacz więcej

W Polsce trafia się do więzienia trzykrotnie częściej niż w...
wczoraj o 11:01
Polska Partia Socjalistyczna

W Polsce trafia się do więzienia trzykrotnie częściej niż w Niemczech, Holandii, Szwecji, Słowenii i Danii - mimo porównywalnej liczby zgłoszonych kradzieży, morderstw i włamań. Co jest tego przyczyną?

W naszym kraju rząd stawia na zemstę zamiast resocjalizacji. Wychodzi on z założenia, że najlepszymi warunkami by przestępca przemyślał swoje występki i nauczył się dobrych wzorców interakcji społecznych, będzie zamknięcie go w jednym pomieszczeniu z kilkunastoma innymi przestę...

Czytaj dalejObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie siedzą, tekst „POLSKA NAJWIĘKSZYM WIĘZIENIEM EUROPY P.P.S. P.P.S. PPS”Polska Partia SocjalistycznaPartia politycznaWyślij wiadomość
Związki zawodowe stają po stronie kobiet, cytując...
ostatni poniedziałek o 14:01
Polska Partia Socjalistyczna

Związki zawodowe stają po stronie kobiet, cytując hiszpańskich republikanów.

Komisja Krajowa WZZ "Sierpień 80"

OŚWIADCZENIE

WZZ "Sierpień 80" za niedopuszczalne uważa naruszenie kompromisu, który obowiązywał w Polsce od wielu lat. Państwo, które stawia się w roli superar...bitra ludzkich sumień, zmierza w kierunku państwa totalitarnego. Każdy człowiek ma prawo do wolności decydowania w sprawach sumienia. Władza, która tego nie rozumie jest władzą oderwaną od rzeczywistości. Wspieramy protestujących uznając, że ostatnie decyzje rządzących zarówno w kwestiach politycznych, społecznych jak i gospodarczych uzasadniają wyrażenie głośnego sprzeciwu całego społeczeństwa mówiącego władzy "no pasaran".

Przewodniczący WZZ "Sierpień 80"
Bogusław Ziętek

Zobacz więcej

❗❗ STANOWISKO PREZYDIUM RADY NACZELNEJ PPS W SPRAWIE WYROKU...
ostatni poniedziałek o 11:04
Polska Partia Socjalistyczna

❗❗ STANOWISKO PREZYDIUM RADY NACZELNEJ PPS W SPRAWIE WYROKU TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO ❗❗

Zjednoczona Prawica cofa nas do czasów wczesnego średniowiecza, do czasów, gdy w imię szerzenia wiary katolickiej toczyły się wojny. W czasie wojen wymaga się heroizmu. Teraz Zjednoczona Prawica żąda heroizmu od kobiet, aby były gotowe ryzykować swoim życiem i zdrowiem rodząc dziecko z ciężkimi wadami fizycznymi. Heroizmem jest też znoszenie traumy z powodu wysoce prawdopodobnej śmierci ...takiego dziecka, a także poświecenie normalnego życia kobiety i całej rodziny dla opieki nad takim dzieckiem, a nierzadko również w jego wieku dorosłym. Traumą psychiczną jest myśl, co się stanie z takim człowiekiem po śmierci opiekunów. Świadome powodowanie u kobiet stanu traumy jest torturą. Konstytucja tego zabrania. Wyrok Trybunału to zderzenie dwóch zapisów konstytucyjnych.

Wojny wywołują wodzowie, którzy pozostają na dalekim zapleczu i nie ponoszą żadnego uszczerbku skazując społeczeństwo na cierpienia. Tak jest i w tym przypadku. To polityk, nie mający rodziny i dzieci, realizując polecenia hierarchów kościelnych, którzy też nie znają życia rodzinnego i nigdy nie weszli w posiadanie wiedzy o kobiecie, pobłogosławili ten haniebny wyrok trybunału.

Jak wykazały wielokrotnie badania opinii, zdecydowana większość społeczeństwa wypowiadała się przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego, a znaczna część społeczeństwa wypowiada się za jego złagodzeniem. Wypowiedzi popierające wyrok pochodzą od ludzi zindoktrynowanych naukami kościoła lub cyników chcących przypodobać się władzy.

Jako wyraz aberracji umysłowej traktujemy poparcie dla wyroku Konfederacji. Partia ta jest głosicielem nieskrępowanej wolności jednostki, ale chce jej ograniczenia dla kobiet. Traktujemy to jako wyraz pogardy dla tej płci, co w sposób nieskrepowany demonstruje Janusz Korwin Mikke.

Stoimy też w przededniu drugiej wojnie religijnej jaką rozpoczęła Zjednoczona Prawica. Wypowiedzi nowego ministra Oświaty, Nauki i Szkolnictwa Wyższego pana Czarnka wskazują jednoznacznie, że nasze dzieci będą w znacznie większym stopniu niż dotychczas indoktrynowane ideologią katoprawicową i ograniczy im się dostęp do rzetelnej wiedzy o świecie i nowoczesnym społeczeństwie. W nauce i w szkołach wyższych czeka nas rugowanie rzetelnej wiedzy na rzecz ideologii katolickiej.

Społeczeństwo budzi się z letargu i nie da się podporządkować cynikom i fanatykom. Wojna może trwać, ale zwycięstwo będzie nasze.

Zobacz więcejBrak dostępnego opisu zdjęcia.
Głos sprzeciwu od Polska Partia Socjalistyczna Poznań ✊🚩
ostatni poniedziałek o 10:08
Polska Partia Socjalistyczna

Głos sprzeciwu od Polska Partia Socjalistyczna Poznań ✊🚩

Obraz może zawierać: 1 osoba, zbliżenie i na zewnątrzObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na zewnątrzObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i nocObraz może zawierać: 1 osoba, tłum+3Polska Partia Socjalistyczna Poznań

Niech płonie ogień sprzeciwu! 🕯
Rządząca prawica woli zadawać kobietom cierpienie, niż oddać im należne władztwo nad swym ciałem. PiS i jego wspólnicy, wierchus...zka Kościoła i religijni fanatycy, będą mieli krew na rękach. Krew której nie zmyją, lecz w której zatoną. A wraz z nimi, na dno pójdzie szkodliwy społecznie klerykalizm i fundamentalizm. Prawa kobiet obronimy. Prawa kobiet rozszerzymy. Wolność, równość i siostrzeństwo zwyciężą. ✊🏴

"Porządek stary już się wali, żywotem dla nas jego zgon... " 🚩 #strajkobiet #wyroknakobiety #wolność #równość #braterstwo #wkurw

Zobacz więcej

Czerwona Młodzież ze Szczecina wczoraj też...
ostatni poniedziałek o 09:13
Polska Partia Socjalistyczna

Czerwona Młodzież ze Szczecina wczoraj też protestowała✊🚩⚡️.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrzObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, noc i na zewnątrzObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, noc, kapelusz i na zewnątrzObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, noc i na zewnątrz, tekst „MY BODY MY CHOICE”+4Czerwona Młodzież Zachodniopomorskie

Nie poddajemy się❗ Trwa wojna aż do zwycięstwa ❗

fot. GS24.pl

#piekłokobiet #wyroknakobiety #jebacpis #jebacbosaka #jebackler #ompps #pps #socjalizm #szczecin #polska #abrocja #prawaczłowieka #prawakobiet

Brawo Kraków!
ostatnia niedziela o 22:01
Polska Partia Socjalistyczna

Brawo Kraków!

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, buty i na zewnątrzPolska Partia Socjalistyczna Kraków

Kolejny dzień protestów!


Brawo Łuków! ✊
ostatnia niedziela o 21:04
Polska Partia Socjalistyczna

Brawo Łuków! ✊

Obraz może zawierać: ogień i nocCzerwona Młodzież - Lublin

Lubelszczyzna to nie tylko Lublin, kobiety z mniejszych miast również upominają się o swoje prawa. Dlatego 25 października ulicami Łukowa przeszedł Czarny Marsz. Walka trwa!


ostatnia niedziela o 17:24
Polska Partia SocjalistycznaObraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą, buty i w budynkuCzerwona Młodzież - Organizacja Młodzieżowa PPS

PPS nie składa parasolek! 🚩


Rafał Trzaskowski ogłosił na inauguracji ruchu „Wspólnej...
ostatnia niedziela o 12:07
Polska Partia Socjalistyczna

Rafał Trzaskowski ogłosił na inauguracji ruchu „Wspólnej Polski”, która odbyła się 17 października, że podejmie się organizacji związku zawodowego „Nowa Solidarność”. Czy jest się z czego cieszyć? Czy Trzaskowski nagle zmienił poglądy?

Nic bardziej mylnego. Zagłębiając się w postulaty hipotetycznej Nowej Solidarności łatwo zauważyć, że lepszą nazwą byłoby NSZZ „Bogacze”. Od byłego kandydata na prezydenta Polski słyszymy, że jego związek zawodowy miałby chronić podatku liniowe...

Czytaj dalejObraz może zawierać: 2 osoby, tekst „P.P:S PPS KODEKS K RACY NOWA ANTY-SOLIDARNOŚĆ”
Zdecydowanie za mało mówi się w obecnym kryzysie o sytuacji,...
ostatnia sobota o 15:17
Polska Partia Socjalistyczna

Zdecydowanie za mało mówi się w obecnym kryzysie o sytuacji, w jakiej znaleźli się pracownicy i pracownice branży gastronomicznej - z jednej strony doświadczeni kulinarni fachowcy i kucharki, z drugiej strony dorabiający w czasie nauki studenci czy uczennice szkół średnich.

PPS to partia pracowników i my nie będziemy milczeć w tej sytuacji - o pracowników zamkniętej od dziś gastronomii nie dba się wystarczająco. Rząd nie ma żadnego planu na ratunek dla restauratorów, którzy ...jeszcze nie podnieśli się finansowo po pierwszym lockdownie - a co za tym idzie, najbardziej stracą na tym pracownicy, których w dużej liczbie będzie się teraz zwalniać, w celu ratowania biznesów.

Według Gazety Wyborczej w gastronomii, w zależności od sezonu, pracuje ok. miliona osób - co oznacza, że poszkodowanych zwolnieniami czy obcięciami pensji będzie bardzo dużo.

Rząd zapowiada, że zamknięcie gastronomii i konieczność przejścia na sprzedawanie dań na wynos potrwa dwa tygodnie. Jak będzie naprawdę - zobaczymy. Póki co można śmiało stwierdzić, że osoby pracujące w gastronomii potrzebują wsparcia, którego pisowskie urzędy niestety nie zapewniają.

Zobacz więcejObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst „PPS KRYZYS PRACOWNICZY w GASTRONOMII”

ZŁÓŻ ZNICZ ZA KOBIETY POD LOKALNYM BIUREM PIS CODZIENNIE AŻ...
ostatnia sobota o 10:35
Polska Partia Socjalistyczna

ZŁÓŻ ZNICZ ZA KOBIETY
POD LOKALNYM BIUREM PIS
CODZIENNIE
AŻ ABORCJA BĘDZIE LEGALNA

...

W dniu 22 października 2020 Trybunał Konstytucyjny orzekł, że obowiązujący dotychczas w Polsce kompromis aborcyjny tzn. aborcja ze względu na ciężkie wady lub nieuleczalną chorobę płodu jest niezgodna z konstytucją.

W dniu 22 października 2020 prawa kobiet w Polsce zostały brutalnie od nich wydarte.
Na oczach całego kraju i świata.
Odebrano im je, zdeptano i złożono do grobu historii.

Kobieta w państwie PiS jest obywatelem drugiej kategorii.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości od lat usiłowali podporządkować sobie polską legislację, żeby zasłaniając się troską o życie nienarodzonych pokazać co naprawdę myślą o kobietach.

Pokazali, że według nich rolą kobiety jest tylko rodzić dzieci.
Nieważne jest dla nich życie.
Nieważne jest dla nich zdrowie.
Nieważne jest dla nich cierpienie.
Nieważne jest dla nich zdanie kobiet.

Teraz, w okresie pandemii, wykorzystali podporządkowany sobie Trybunał, bo nawet wykorzystując pełnię władzy nie mogli się swoją nienawiścią przebić przez opór polskich kobiet.
W tym wszystkim wtórują im polski Episkopat, politycy Konfederacji i organizacje jak Ordo Iuris.
Wszyscy skupiają się na forsowaniu wypaczonej wersji świata - świata, którym mogą rządzić.
Świata, w którym opór kobiet został złamany.

Nie pozwólmy na to.
Nie dajmy się złamać.
Pokażmy, że wciąż jesteśmy.
Pokażmy, że będziemy stawiać opór do ostatku sił.

Składajmy znicze codziennie.
Aż aborcja będzie legalna.
NIECH PŁONIE OGIEŃ SPRZECIWU
#ZniczZaKobiety

Zobacz więcejObraz może zawierać: tekst
Tak jest!
ostatni piątek o 23:48
Polska Partia Socjalistyczna

Tak jest!

Obraz może zawierać: tekst „w cierpieniach i mękach piekielnych przeżywają kobiety proletarjatu Swoją młodość. w całym świecie kobiecym podno sí się potężny głos protestu przeciwko przymusowemu macierzyństwu.”Przywróćmy pamięć o Patronach Wyklętych

Rok 1930, PPS-owskie pismo "Głos Kobiet", jedna z grafik używanych w kampanii na rzecz legalizacji aborcji.


Taksówkarze dołączają do protestu
ostatni piątek o 23:39
Polska Partia Socjalistyczna

Taksówkarze dołączają do protestu

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tłum i na zewnątrz, tekst „Dołączyli taksowkarze! Policja zesrana. 93 Komentarze: 9.1 udostępnienie”
Dziś na COVID-19 zachorowało 13 632 osób, zmarły 153, a 851...
ostatni piątek o 20:00
Polska Partia Socjalistyczna

Dziś na COVID-19 zachorowało 13 632 osób, zmarły 153, a 851 respiratorów zaopatruje osoby w najcięższych stanach. Mimo tego wielu obywateli neguje istnienie pandemii, co samo w sobie nie powinno nikogo obchodzić w myśl wolności słowa, jednak za ich poglądami wyrażanymi publicznie idzie konkretna praktyka narażająca nas wszystkich na niebezpieczeństwo.
Wielu tzw. „koronasceptyków” wprost nakłania innych do niestosowania się do zaleceń, do nienoszenia maseczek, używają nienauko...wych argumentów o „ziszczeniu się wizji Orwella”, co bo
niektórzy bardziej ambitni próbują nawet mierzyć sobie saturację bez maseczki i z maseczką.

Oczywiście wszystkie te argumenty i „pomiary” są bardzo łatwe do obalenia przy odrobinie rozsądku, jednak fanpage ten nie jest portalem stricte naukowym więc, dla ciekawskich, konkretne analizy
udostępnimy w przypiętym komentarzu. Ostrzegamy, że część źródeł jest w języku angielskim. Osoby mówiące o „plandemii” i „spisku” nie wahają się przed wykorzystywaniem luk prawnych i tego, że rząd póki co nie ogłosił stanu wyjątkowego uprawniającego Ministra Zdrowia do wydawania czegoś więcej niż zaleceń. Z tego też powodu pojawiła się odpowiedź koalicji Lewicy na ten problem.

21 października Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy, zgłosił do Sejmu projekt ustawy penalizującej podważanie istnienia pandemii oraz zachęcanie innych do ignorowania zaleceń sanitarnych. Ma to w
praktyce zrównać takie praktyki z nawoływaniem do popełnienia przestępstwa.

Zgodnie z projektem ustawy osoby dopuszczające się publicznej negacji pandemii lub nawoływania do nieprzestrzegania zaleceń sanitarnych miałyby podlegać karze grzywny lub ograniczenia wolności. Krzysztof Śmiszek zaznacza, że umotywował projekt ustawy zachowaniem niektórych polityków próbujących zbić kapitał polityczny na negowaniu istnienia pandemii, co niestety poza samą
dezinformacją ponosi za sobą poważne konsekwencje w postaci przyczyniania się do wzrostu liczby zakażonych wirusem SARS-Cov-2.

„Brednie to nie jest wolność słowa. To zagrożenie dla każdego z nas! Grzywna lub ograniczenie
wolności”- napisał na Twitterze Krzysztof Śmiszek.

To czego nam dziś potrzeba to więcej lekarzy, więcej pielęgniarek, więcej ratowników i innych
pracowników ochrony zdrowia. Potrzeba nam też więcej respiratorów, łóżek szpitalnych oraz dofinansowanego Narodowego Funduszu Zdrowia. To nie pora na teorie spiskowe i budowanie sław na plecach umierających ludzi!

Zobacz więcejObraz może zawierać: tekst „632 10 788 DZIENNYCH Zajstych PRZYPADKÓH Zojetyus 851 七oiek