Podcast: Halo.Radio

Ile kosztuje nas Kościół katolicki? Dorzuć swoje trzy grosze i pomóż nam walczyć o rozdział kościoła od polityki. >>link do zrzutki<< → Halo.Radio działa tylko dzięki Twojemu wsparciu. ← SŁUCHAJ, OGLĄDAJ, ROZMAWIAJ Z NAMI: Mixcloud - NOWOŚĆ oglądaj i słuchaj muzyki jednocześnie - >>kliknij tutaj<<Facebook >>kliknij tutaj<<YouTube >>kliknij tutaj<<Stream Audio >>kliknij tutaj<<Aplikacja Android >>kliknij tutaj<...

Jerzy Nasierowski 2020-10-19 23:00
dzisiaj o 15:46

Opis:


JERZY NASIEROWSKI, 19.10.2020, 23:00-01:00
Gościnią red. Nasierowskiego będzie Dominika Buczak. Autorka m.in. książek "Plac Konstytucji” i „Dziewczyny z placu”. Będzie więc polityczno-feministycznie.


Jerzy Bokłażec 2020-10-19 21:00
dzisiaj o 15:44

JERZY BOKŁAŻEC, 19.10.2020, 20:00-23:00


Za czasów Jana Pawła II ofiary kościelnej pedofilii i ich rodziny zaczęły głośno mówić o swojej krzywdzie. Karol Wojtyła miał więc szansę, aby skierować Kościół na drogę empatii, współczucia, pomocy pokrzywdzonym. Nie skorzystał z tej szansy. Nie podjął skutecznych działań antypedofilskich, nie zrobił nic, by pomóc ofiarom.


Dziś o 20:00 Jerzy Bokłażec opowie o roli Jana Pawła II w obszarze kościelnej pedofilii i będzie czekał na Wasze telefony i komentarze.


Tomasz Piątek 2020-10-19 19:00
dzisiaj o 15:38

Wydanie specjalne i skrócone (od 19.00 do 19.45).


Porozmawiamy o sprawie Romana Giertycha i jego zatrzymaniu przez CBA.


Karolina Rogaska 2020-10-19 17:00
dzisiaj o 15:22

Drodzy Halosłuchacze i Halosłuchaczki, przed nami dwie ostatnie wspólne audycje. Podczas obu chciałam się skupić na temacie jakim są rozstania. Poczynając od tego radiowego, przez związkowe, poprzez pożegnania z kimś kto odchodzi z tego świata. To temat trudny, pożegnania zawsze stanowiły dla mnie wyzwanie. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się ustalić jak najlepiej przez nie przejść i porozmawiamy o swoich osobistych doświadczeniach.


Mariusz Rokos 2020-10-19 15:00
dzisiaj o 15:20

Dzisiejsze aktualności na antenie Halo.Radio:

Mateusz Waligóra, podróżnik specjalizujący się w wyprawach ekstremalnych, dziennikarz, fotograf i przewodnik, pokonał pieszo niemal 1200 km wzdłuż Wisły. Co zobaczył? Co go martwi? Co go pociesza?

Licencje dla grzybiarzy? Ponad połowa ankietowanych jest przeciwko temu pomysłowi. Tymczasem co roku w sezonie mamy bardzo dużo zatruć. Nasze wątpliwości rozwieje Wiesław Kamiński (Grzyboznawca nr 1561) z portalu nagrzyby.pl.

We Francji mimo jesiennej pory jest bardzo gorąca atmosfera: Atak na nauczyciela w Conflans-Sainte-Honorine; deportacje radykalnych islamistów; manifestacje organizowane przez Charlie Hebdo w całej Francji oraz ekstremalna sytuacja epidemiczna. Komentuje nasz korespondent w Strasburgu Zbigniew Stefanik

Czym jest repolonizacja mediów? I dlaczego od Ministra Glińskiego słyszymy same kłamstwa? Odpowie nam red. Andrzej Krajewski z Towarzystwa Dziennikarskiego


Anna J Dudek 2020-10-19 13:00
dzisiaj o 15:18

Jest w Europie kraj, gdzie trudno o antykoncepcję. Ten kraj to Polska. Z ostatniego badania dostępności antykoncepcji w Europie wynika, że w Polsce ten wskaźnik wynosi 35,1 proc. Tym samym Polska, kraj w środku Europy, znalazł się na ostatnim miejscu. Za Ukrainą. I za Białorusią. O tym, dlaczego tak jest i co to oznacza, będę rozmawiała Kamilą Ferenc, prawniczką Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Przy okazji porozmawiamy też o tym, co 22 października będzie się działo w Trybunale Konstytucyjnym wokół aborcji, i dlaczego Strajk Kobiet zapowiedział #OstrąJazdę.W tej samej Polsce połowa kobiet wstydzi się tego, że ma okres. "40 proc. z nas przemyka do toalety tak, by nikt nie zauważył, że trzymamy w ręku podpaskę czy tampon. Co trzecia kobieta w Polsce nie chce, by ktokolwiek widział, że ma miesiączkę" - pisze Monika Tutak-Goll w tekście o ubóstwie menstruacyjnym opublikowanym w "Wysokich Obcasach". I o tym będziemy rozmawiać - dlaczego coś tak naturalnego, jak miesiączka, wciąż jest tabu, a krew menstruacyjną w reklamach wciąż udaje niebieski żel. I co to wszystko ma wspólnego z, na przykład, szkołą.


Wojtek Krzyżaniak 2020-10-19 10:00
dzisiaj o 15:16

Poniedziałek, a więc czas odpalić machinę Szczerej Słowiańskiej Szydery. Rozbrajamy absurdy i lecimy bez litości z każdym objawem otaczającej nas głupoty.


Radosław Gruca 2020-10-19 7:00
dzisiaj o 15:14Gotowi na dawkę pozytywnej energii na nowy tydzień? W poniedziałkowy #HaloPoranek zapewni Wam go red. Radosław Gruca. Ładujemy się pozytywnie i rozmawiamy. Nie zabraknie tematów aktualnych i odrobiny polityki.


Marcin Celiński 2020-10-18 21:00
wczoraj o 09:49

Tempo, w jakim żyjemy powoduje, że zdarza na się zapomnieć o sprawach podstawowych, czasem o własciwym znaczeniu pojęć, których używamy. Obywatel, obywatelstwo, cnoty obywatelskie - czym są? Będę o tym rozmawiał z moim gościem, filozofem i etykiem profesorem Janem Hartmanem.


Konrad Szołajski 2020-10-18 19:00
wczoraj o 09:47

Polski Indiana Jones w Halo.Radio.Czy profesor Andrzej Niwiński – którego mamy zaszczyt gościć w Halo.Radio - to polski Indiana Jones - Ostatni Mohikanin szkoły archeologii wielkich odkryć?Kim są współcześni archeolodzy i czego wciąż szukają w Egipcie?


Polacy prowadzą tam badania od ponad 80 lat i są w światowej czołówce badaczy. Na swoim koncie mają kilkadziesiąt misji nad Nilem, setki wykopanych eksponatów i zrekonstruowanych obiektów. Co stoi za ich sukcesem i co można jeszcze znaleźć w Egipcie?


Czy archeolodzy są nam w stanie powiedzieć, jak przed tysiącami lat żyli nie tylko władcy, ale także zwykli ludzie? Na ile byli tacy jak my? Jak wyglądała ich praca, jak wolny czas, a jak miłość?Jakie metody stosuje archeologia w XXI wieku? Czy jest przez to mniej romantyczna niż kiedyś? Jak jest jej przyszłość?O tym porozmawiamy z gośćmi, którymi są:Profesor ANDRZEJ NIWIŃSKI – wybitny archeolog, uczeń twórcy Polskiej Szkoły Archeologii Śródziemnomorskiej, prof. Kazimierza Michałowskiego. Wykładał na UW, paryskiej Sorbonie i wielu innych zagranicznych uczelniach. Od 1999 r. Niwiński kieruje Misją Skalną w Deir el-Bahari.Reżyser MONIKA KRUPA - autorka filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i teledysków. Jej najnowszy film „A co jeśli nic?” – ukazuje pracę prof. Andrzeja Niwińskiego, któremu przez wiele miesięcy towarzyszyła z kamerą w Egipcie.Redaktor AGNIESZKA KRZEMIŃSKA - dziennikarka naukowa „Polityki", popularyzatorka historii i archeologii. Uczennica prof. Andrzeja Niwińskiego i autorka książki "Miłość w starożytnym Egipcie".


dr Tomasz Kowalczuk 2020-10-18 13:00
ostatnia niedziela o 16:17

Dziś w programie dr. Tomasza Kowalczuka gościć będzie Janusz Stokłosa, kompozytor, pianista, wydawca i producent muzyczny. Jest autorem ponad 200 partytur do sztuk teatralnych i filmów. Współpracował z większością teatrów w Polsce i wieloma prestiżowymi scenami w Europie.


Olga Paszkowska 2020-10-18 11:00
ostatnia niedziela o 16:11

Tematem audycji będą wyjazdy rozwojowe… dla kobiet, par, mam z dziećmi - a opowiedzą o nich moje trzy niezwykle gościnie, które je organizują-.11:00 Hania Darmas z Milabo - psychoterapeutka Gestalt, instruktorka jogi,12:00 SELFLOVE Team, czyli dietetyczka Aga i fizjoterapeutka Ola.Dla kogo i w jakim celu są organizowane? Co wnoszą w nasze życie? Opowiemy Wam o Mindfulness, tantrze, jodze, grupie wsparcia dla mam, warsztatach dla par i kilku innych wydarzeniach rozwijających świadomość, w których można wziąć udział podczas takich wyjazdów.


Ivo Vuco & Piotr Kurczewski 2020-10-18 9:00
ostatnia niedziela o 16:08

Pandemia przyspiesza, obostrzeń coraz więcej, ale my nie zwalniamy, choć oczywistym jest, że i nas dotyczą pewne obostrzenia. Mieliśmy się spotkać w naszym studiu z Jackiem Komudą, ale czasy takie, że trzeba plany nieco korygować.Z Jackiem porozmawiamy, ale dla naszego i Jego bezpieczeństwa postanowiliśmy, że rozmowa odbędzie się zdalnie.Zapraszamy więc mimo wszystko na program „Halo, tu się czyta!”, gdzie Jacek Komuda opowie nam o swojej nowej książce „Wizna”, w której przedstawia kolejny epizod z tragicznego wrzesienia 1939 roku, kiedy to niemiecki korpus pancerny generała Heinza Guderiana uderzył z całą mocą, usiłując zamknąć kleszcze wokół wycofujących się spod Warszawy polskich armii. Zakładano, że sukces Guderiana przyniesie klęskę stronie polskiej po zaledwie dziesięciu dniach oporu. Jednak na drodze pancernych zagonów staje polska załoga odcinka Wizna. Dwie kompanie piechoty ukryte w kilku betonowych schronach nad Narwią wsparte sześcioma działami. Mniej niż 700 żołnierzy przeciwko 40 tysiącom.Ta bitwa dzieli historyków do dziś, jedni uważają, że były to „Polskie Termopile”, inni zaś, że nie było tam żadnej bohaterskiej obrony, a jedynie trudny teren dla czołgów i lekceważące podejście do bitwy niemieckich żołnierzy.Oddamy zatem głos Jackowi Komudzie, który nie po raz pierwszy opisuje wrześniowe potyczki Polaków z Niemcami, stawiając dość często tezy, z którymi inni historycy nie do końca się zgadzają.


Będzie też do zgarnięcia jeden egzemplarz książki, który przygotowaliśmy specjalnie dla naszych słuchaczy!A zatem serdecznie zapraszamy, bo z pewnością będzie to ciekawa rozmowa.


Wojtek Krzyżaniak 2020-10-17 21:00
ostatnia niedziela o 14:59

#HaloWieczorem w sobotę należy do Wojtka Krzyżaniaka – króla Szczerej Słowiańskiej Szydery. Nie może Was zabraknąć, bo i tak oberwie się wszystkim!


Mariusz Kowalczyk 2020-10-17 19:00
ostatnia niedziela o 14:55

W audycji Mariusza Kowalczyka udamy się do Naddniestrza, a później porozmawiamy o Władysławie Studnickim.19.00 Podróż do Naddniestrza„Dość często ludzie zadają mi pytanie: >>Jak się żyje w państwie nieuznawanym?<<. Pierwsza odpowiedź, jak przychodzi mi do głowy, brzmi: >>Normalnie<<” - napisał Piotr Oleksy w swojej książce „Naddniestrze. Terror tożsamości”. Jak wygląda ta normalność w tym nie uznawanym przez żaden kraj na świecie separatystycznym, wspieranym przez Rosję quasi-państwie, które na początku lat 90. ubiegłego wieku oddzieliło się od Mołdawii, zapytamy Piotra Oleksego.
20.00 Władysław Studnicki – szaleniec czy wizjonerWładysław Studnicki, przedwojenny publicysta i działacz społeczny proponował, żeby Polska sprzymierzyła się z hitlerowskimi Niemcami i wspólnie z nimi uderzyła na ZSRR. Gdy już wojna wybuchła pojechał do Berlina, do Goebbelsa, chciał rozmawiać z Hitlerem, żeby przekonać ich, że okrutna okupacja Polski to ogromny błąd. Skończyło się tym, że Niemcy go aresztowali. Oskarżany był o kolaborację z Niemcami i antysemityzm. Z drugiej strony, przewidział, że gdy dojdzie do wojny z Niemcami, Francja i Wielka Brytania nie pomogą Polsce, a ZSRR zada cios w plecy. O Wiesławie Studnickim porozmawiamy z Piotrem Zychowiczem, autorem biografii Władysława Studnickiego pt. „Germanofil”.


Wiktor Niedzicki 2020-10-17 17:00
ostatnia niedziela o 14:53

Piękna amfora została odkryta w Polsce. Powstała w Grecji, a około 3 tysięcy lat temu ktoś na dzisiejszym Podkarpaciu, niedaleko przejścia granicznego w Korczowej, wypił z niej wino. Już w najbliższą sobotę w Halo.Radio porozmawiamy o skarbach przedmiotów brązowych, o Scytach z okolic Chotyńca i o wczesnej epoce żelaza.Nasi naukowcy udowadniają, że w VIII-VI wieku p.n.e. (ponad 2 500 lat temu!) obecne ziemie polskie były areną, na której ścierały się wpływy z różnych stron świata. Scytowie, Neurowie, Trakowie i Celtowie, a nawet Grecy handlowali, wędrowali lub nawet mieszkali niedaleko dzisiejszego Rzeszowa. Opisywał te ludy i ich wędrówki starożytny historyk, Herodot. Dziś ślady tych kultur kryją się pod ziemią.Moimi gośćmi będą archeolodzy z Rzeszowa, a przede wszystkim prof. dr hab. Sylwester Czopek, badacz grodziska w Chotyńcu.


Zapowiadają się dwie, naprawdę ciekawe godziny.


Mariusz Gzyl 2020-10-17 15:00
ostatnia niedziela o 14:50

Proszę zapiąć pasy, bo jedziemy z red. Gzylem w drogę. W samochodach, ciężarówkach, na motocyklach, rowerach, a nawet pieszo. W audycji poruszymy tematy bezpieczeństwa na drodze, przepisów kodeksu drogowego, robimy przegląd pojazdów i siadamy za kółkiem. Gotowi? To szerokości na trasie.


Jakub Dymek 2020-10-17 13:00
ostatnia niedziela o 14:48

W sobotnie popołudnie red. Dymek zaprasza na #Halko. Jak zwykle, najgoręcej!Dominika Długosz (Newsweek Polska) w rozmowie o aktualnościach politycznych i (w drugiej części) podsumowanie amerykańskiej kampanii wyborczej z dr Łukaszem Pawłowskim.


Jarosłąw Szczepański 2020-10-17 11:00
ostatnia niedziela o 14:45

Zapraszamy na spotkanie z Forum Obywatelskiego Rozwoju. Gośćmi programu będą Aleksander Łaszek, z którym porozmawiamy o długu publicznym o podatkach oraz Marcin Zieliński, który opowie o deregulacji - nowym projekcie - Deregulacja.pl uruchomionym przez #FOR i Atlas Network. Projekcie zbierającym wszelkie złe przepisy, przepisy wymagające szybkiej zmiany w celu poprawy możliwości prowadzenia szczególnie działalności gospodarczej. Dowiemy się też zapewne o pozycji Polski w rankingu konkurencyjności systemów podatkowych. Program jak zwykle poprowadzi Jarosław J. Szczepański.


Marta Woźniak 2020-10-17 9:00
ostatnia niedziela o 14:44

Halo.Radio x 17.10.2020 x #HaloDepesza9.00 Nobel dla Światowego Programu Żywnościowego i Światowy Dzień Żywności to doskonała okazja do rozmowy nie o marnowaniu żywności, ale o tym, jak jedzenie potrafi być zabójcze. Nie chodzi o alergie pokarmowe, ciekawostki z uprzywilejowanych krajów Zachodu czy o problemach, że wszyscy wykupili makaron i ryż przygotowując koronazakupy. Z Helena Krajewska z Polska Akcja Humanitarna (PAH) rozmawiamy o niedożywieniu i chorobach pochodzenia wodnego.10.00 Gdy w jednych miejscach woda jak skażona, innej po prostu nie ma. Na Krymie trwa kryzys hydrologiczny, który stał się znakomitym pretekstem do propagandowych zagrywek. Podobno Putin podobno kupuje chmury, kiedy prorosyjscy mieszkańcy Krymu narzekają na zardzewiałe rury. A wody jak nie było, tak nie ma. O kryzysie wodnym na Krymie opowie reporter związany z Gazeta Wyborcza i Outriders, Dziennikarz Roku 2014 - Piotr Andrusieczko.


Radosław Gruca 2020-10-16 21:00
ostatnia sobota o 17:20

Pasmo niepokornego dziennikarza Radosława Grucy, to trudne tematy, których boi się mainstreamowy, cukierkowy nurt. Red. Gruca tropi, drąży i bezlitośnie obnaża niewygodne fakty na naszej antenie. Mocne materiały i otrzeźwiające rozmowy pozwalające poznać niekiedy mroczną stronę otaczającej nas rzeczywistości.


Kuba Wątły 2020-10-16 19:00
ostatnia sobota o 17:17

Piątkowe spotkanie z red. Wątłym. Rozmawiamy o sprawach radia i o wydarzeniach tygodnia. W drugiej godzinie klasyk naszych spotkań – gościć będziemy dr Ewę Pietrzyk-Zieniewicz.


Beata Kawka 2020-10-16 17:00
ostatnia sobota o 17:13

Dziś w Rozmowach Bardzo Osobistych Beaty Kawki gościć będą: Michał Wnuk aktor, kierownik Teatru im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie i Tomasz Olczak raper, pracownik merytoryczny Teatru im. A. Gryphiusa w Głogowie.


Panowie stworzyli akcję #wspieramy artystów, założyli zrzutkę i postanowili pomóc tym, którzy tej pomocy teraz bardzo potrzebują, bo instytucje kultury właściwie nie działają.Oto co mówią o swoim przedsięwzięciu:


„Wiemy, że pandemia uderzyła właściwie w każdego i ucierpiała przez nią niemal każda branża. Sami na co dzień pracujemy w kulturze i znamy środowisko artystów. Nie jest naszym celem stawianie muzyków czy aktorów ponad którąkolwiek z grup społecznych, chcemy jedynie pomóc tym, o których sytuacji słyszymy na co dzień w rozmowach z osobami z branży.”Połączymy się też telefonicznie z aktorami Tomaszem Steciukiem i Przemysławem Sadowskim, którzy aktualnie pozostają w domu, bo są chorzy na covid.


Kornel Wawrzyniak 2020-10-16 15:00
ostatnia sobota o 17:06

W dzisiejszych aktualnościach na antenie Halo.Radia:15.15 Aż 42% Polaków wyrzuca jedzenie. A jak marnowanie żywności wpływa na środowisko? Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska.15.30 Roman Giertych ma być w posiadaniu dowodów obciążających jedną z najwyższych osób w państwie. Tymczasem CBA dokonało „spektakularnego” zatrzymania prawnika. Mecenas Jacek Dubois, który dobrze zna Giertycha porozmawia z nami na antenie.15.45 Rządowa aplikacja do walki z pandemią sprawdza się równie dobrze jak działania rządu. Czy jest sens ją utrzymywać za ponad 136 ty. zł miesięcznie? Odpowie nam red. Sylwia Czubkowska ze SPIDER'S WEB PLUS.16.00 Irena Wielowiejska-Comi psychoterapeutka porozmawia z nami o tym jak pracownicy radzą sobie z pandemią.16.15 Red. Zbigniew Stefanik z raportem COVIDowym z Francji, która jest rekordzistką wśród dziennych zakażeń. Tymczasem od północy wchodzą nowe obostrzenia.16.30 Czarnek straszy ideologią LGBT i dostaje pozew za naruszenie dóbr osobistych. Prof. Jakub Urbanik składa pozew z pomocą Inicjatywy Wolne sądy. Rozmawia z nami mecenas Michał Wawrykiewicz.


Marek Czyż 2020-10-16 13:00
ostatnia sobota o 17:04

Zapraszamy na program Marka Czyża. Dzisiejszymi gośćmi będą dr Mirosław Oczkoś, Krystian Markiewicz (Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”) oraz prof. Wawrzyniec Konarski. Rozmawiamy wokół tego co dzieje się w kraju.


Wojtek Krzyżaniak 2020-10-16 10:00
ostatnia sobota o 17:03

A gdyby Krzyżaniak znalazł stówkę na ulicy, to na co by ją wydał? Możemy się tylko domyślać. Zaś machina Szczerej Słowiańskiej Szydery pędzi dalej i zbiera swoje plony…