Podcast: Miłosz nie wszystko wybaczy

Mówię o polityce, gospodarce, historii, filozofii, kulturze i wszystkim o czym w danej chwili myślę. Staram się z empatią i bez resentymentu, ale nie wszystko wybaczam....

Głosujmy na demokrację
08.07.2020

Druga tura wyborów prezydenckich to tym razem nie tylko kolejna odsłona destabilizującego konfliktu politycznego pomiędzy PiS-em a PO. To przede wszystkim wybór pomiędzy Polską, w której różnice społeczne i polityczne dotyczące naszej wizji przyszłości chcemy rozwiązywać w demokratycznych ramach, a ustrojem, w którym jakiekolwiek dyskusje o przyszłości są zepchnięte na margines, bo wszyscy stajemy się zakładnikami Jarosława Kaczyńskiego - jego politycznych ambicji i jego zegara biologicznego.


Konfederacja jako źródło cierpień
24.06.2020

Dzisiejszy odcinek jest poświęcony programowi Konfederacji i Krzysztofa Bosaka. Coraz więcej wyborców w Polsce jest zdania, że recepty proponowane przez antyeuropejską prawicę są tym, czego potrzebuje nasza gospodarka. Choć argumenty Konfederacji brzmią atrakcyjnie, to jednak zawarta w nich wizja rozwoju kraju jest sprzeczna z interesami ekonomicznymi większości społeczeństwa.