Podcast: Powiększenie

To jest Powiększenie. Podcast OKO.press. Patrzymy władzy na ręce, prowokujemy opozycję, rozmawiamy, analizujemy i nie odpuszczamy. Trzy odcinki tygodniowo pozwalają nam na poruszanie tematów ważnych, aktualnych, ale i ponadczasowych. Powiększenie publikujemy zawsze w poniedziałki, środy i weekendy (specjalne wydanie dla użytkowników konta „Twoje OKO”). Zaprasza Agata Kowalska....

Wyprawa w kosmos z Karolem Wójcickim [POWIĘKSZENIE]
05.05.2021

Zaczynamy od orbity okołoziemskiej, a potem lecimy w stronę Księżyca i dalej, na Marsa. W najnowszym "Powiększeniu" o rakietach, Starlinkach, chińskiej stacji kosmicznej i selfie łazika. Posłuchaj!


Po 25 latach mają wzrosnąć mandaty drogowe [POWIĘKSZENIE]
16.04.2021

Rząd PiS bierze się za sprawę, którą ignorowała każda ekipa po 1997 roku. Chce podnieść stawki w taryfikatorze. Obecne kary nie powstrzymują Polaków przed łamaniem prawa. W efekcie polskie drogi należą do najniebezpieczniejszych w Europie. Co ma się zmienić? Posłuchaj!


Wycinają mi las. Co mam zrobić? [POWIĘKSZENIE LIVE]
02.04.2021

"Przez lata leśnicy z nikim nie musieli dyskutować i przed nikim się tłumaczyć. Teraz są zaskoczeni" - mówi Marta Jagusztyn z inicjatywy "Lasy i Obywatele". Czy zwykły obywatel lub obywatelka może pomóc chronić las? W jaki sposób? Posłuchaj konkretnych porad w "Powiększeniu"