Kanał: Karolina Pawliczak

Posłanka Pawliczak: Czas skończyć z dziką reprywatyzacją
YouTube.com :: 26.06.2020

Lewica przedstawiła w Sejmie projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Zakłada on m.in. całkowite wygaśnięcie roszczeń reprywatyzacyjnych za symboliczną rekompensatą dla spadkobierców, koniec zwrotów nieruchomości w naturze i koniec handlu roszczeniami. Jak mówi posłanka Karolina Pawliczak, projekt ustawy zostanie poddany szerokim konsultacjom społecznym z organizacjami lokatorskimi, prawnikami, ekspertami, samorządami, ruchami miejskimi. Lewica apeluje też o współpracę nad ustawą do wszystkich partii politycznych. - Reprywatyzacja, to nie tylko Warszawa, to nierozwiązany dotąd problem, który dotyczy całej Polski, a skala dramatów pozostawionych samym sobie mieszkańców jest ogromna. Czas zakończyć wreszcie ten legislacyjny i administracyjny chaos. Dość dramatów ludzi i lokatorów. Przedstawiamy konkretne rozwiązania legislacyjne. Chcemy jasnego, przejrzystego i skutecznego prawa, które rozwiąże problemy mieszkańców i raz na zawsze zakończy patologię dzikiej reprywatyzacji w Polsce - mówi posłanka Pawliczak.


Posłanka Pawliczak - protest pod kurią diecezjalną w Kaliszu
YouTube.com :: 24.05.2020

Posłanka Karolina Pawliczak protestuje pod Kurią Diecezjalną w Kaliszu przeciwko tuszowaniu pedofilii przez hierarchów kościelnych. Video: Andrzej Kurzyński - (Ziemia Kaliska, Głos Wielkopolski, kalisz.naszemiasto.pl)


Pandemia i Susza - wystąpienie sejmowe Karoliny Pawliczak (30.04.2020)
YouTube.com :: 05.08.2020

Panie Marszałku, Wysoka Izbo, Panie Premierze, szkoda, że pana tutaj nie ma, bo mam do pana bardzo proste i bardzo ważne pytanie, dotyczące wszechobecnie panującej dziś w naszym kraju suszy. Proszę powiedzieć jasno i wyraźnie co zrobił pan i pana ministerstwa w sprawie zmniejszenia jej skutków? Wszak rozumiem, że miał pan prognozy o zbliżającej się dramatycznej sytuacji. Ekolodzy alarmowali o tym przynajmniej od kilku miesięcy. A od lat wy tylko pięknie mówicie na ten temat. I na tym się kończy. Według danych Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Polska jest obecnie wśród krajów o najmniejszych zasobach wody w Unii Europejskiej, a minister Ardanowski mówi wprost - od nas zależy, ile będzie żywności na polskim rynku, że liczy się każda kropla wody, której tak mamy mało, że może jej również brakować do potrzeb komunalnych, jedzenia, utrzymania zwierząt. I w sumie można się z tym zgodzić, ale to są znów tylko słowa. Potrzeba nam konkretnej strategii i konkretnego planu w sprawie zapobiegania sutkom suszy w naszym kraju, bo to się będzie zdarzać coraz częściej. Wynikiem braku reakcji z państwa strony jest i będzie szalejąca drożyzna wszystkich produktów rolno-spożywczych. I kolejne wnioski rolników, a wielu z nich, przypomnę nie otrzymało jeszcze wsparcia za ubiegły rok. Po kryzysie pandemii przyjdzie nam się zmierzyć, niestety z jeszcze większym ekologicznym kryzysem, który swoje skutki będzie miał w wielu obszarach życia społeczno-gospodarczego naszego kraju. A wy zajmujecie się wyborami, zamiast tym co tak drastycznie dotyka nasz kraj i jego obywateli. W imieniu Klubu Lewicy ostrzegam pana wnoszę, żeby pilnie zająć się tematem suszy w naszym kraju, bo sama ustawa o zakazie wypalania traw nie wystarczy. Potrzeba konkretów i odważnych decyzji. Zachęcam pana do tego, bo inaczej słowo PiS zostanie zapamiętane jako skrót "Pandemia i Susza".


Posłanka Pawliczak - wystąpienie sejmowe z 3 kwietnia 2020
YouTube.com :: 06.07.2020

- Dziś nie dzielimy się na lewicę i prawicę. Dziś różni nas to, co jest dla nas najważniejsze. Dla PiS-u to wybory i prezydent z koperty, a dla nas los milionów Polek i Polaków, którzy walczą o przetrwanie - mówiła posłanka Karolina Pawliczak podczas posiedzenia Sejmu, na którym procedowano rozdysponowanie 7,4 mld euro unijnej pomocy


Posłanka Pawliczak o wyborach prezydenckich 10 maja
YouTube.com :: 02.04.2020

- Nie ma warunków do przygotowania i przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja, nikomu nie wolno narażać życia i zdrowia obywateli. Te wybory powinny zostać przełożone - mówi posłanka Karolina Pawliczak.


Posłanka Pawliczak ws. sytuacji w kaliskim szpitalu
YouTube.com :: 01.04.2020

- W trybie pilnym zwróciłam się do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego o interwencję oraz wsparcie dla kaliskiego szpitala - Karolina Pawliczak o złej sytuacji w kaliskim szpitalu. Część pracowników placówki zarzuca dyrekcji chaos zarządczy, brak profesjonalizmu, brak środków ochrony osobistej, co może skutkować tragedią epidemiologiczną.


Posłanka Pawliczak o pakiecie antykryzysowym Lewicy
YouTube.com :: 24.03.2020

- Zawieszenie spłat kredytów na okres do sześciu miesięcy, umorzenie podatków i składek ZUS a trzy miesiące - posłanka Karolina Pawliczak o pakiecie antykryzysowym proponowanym przez Lewicę


Forum TVP Info 21.02.2020
YouTube.com :: 25.02.2020

Posłanka Karolina Pawliczak w programie Forum w TVP Info o negocjacjach przy nowym budżecie UE na lata 2021/2027.


TVP INFO "Minęła 8" - 12.02.2020
YouTube.com :: 20.02.2020

Rozmowy – dyskusje w #TVP INFO z założenia są bardzo trudne, bo żadne argumenty nie mają tutaj znaczenia. Wczorajsza debata w Parlamencie Europejskim pokazała jak bardzo nasz kraj jest dziś osamotniony i zdarzyć się może, że przez sprzeciwianie się europejskim zasadom zostaniemy pozbawieni unijnych dotacji. Dziś Polska poprzez swoich przedstawicieli partii rządzącej, którzy reprezentują nasz kraj w Unii Europejskiej stoi w kącie i tupie bezradnie nogą, że nie będzie nas nikt w obcych językach pouczał. Nie o taką pozycję przez lata wspólną pracą pokoleń walczyliśmy i wierzę głęboko w to, że przyjdzie czas gdy jeszcze się odbudujemy – mówi Karolina Pawliczak.