Kanał: Karolina Pawliczak

Posłanka Pawliczak: ratujmy branżę targową
YouTube.com :: ostatnia środa o 00:15 Pobierz

Dzisiejsza wspólna konferencja prasowa w sprawie wsparcia branży targowej. Komunikat o odmrożeniu tego sektora, to zaledwie uchylenie drzwi, które bardzo szybko mogą się zamknąć, bo branża ta stoi na skraju bankructwa. 15 miesięcy zamknięcia zrobiło swoje!!! Stąd dzisiejszy nasz wspólny apel pod którym podpisuje się Lewica Koalicja Obywatelska Polska 2050 i PSL Koalicja Polska. Wspieramy wszystkie branże gospodarcze a w tej konkretnej sprawie wzywamy Premiera Mateusz Morawiecki do zajęcia odpowiedzialnego stanowiska; przedłużenia tarcz pomocowych i konkretnych wytycznych dotyczących dalszej działalności tej branży. Dziękuję przedstawicielom tego sektora gospodarki panom Pawłowi Centowi oraz Pawłowi Montewce, którzy dziś stanęli razem z nami na konferencji przedstawiając jak faktycznie i prawdziwie wygląda ich sytuacja. Wszystkie ręce na pokład #DziałamyWspólnie


Posłanka Pawliczak: bez natychmiastowych działań grozi nam ostateczna zapaść służby zdrowia
YouTube.com :: 19.08.2021 Pobierz

Tyle już było manifestacji, protestów, "białych miasteczek", symboli heroicznej walki pielęgniarek i położnych o godną pracę i płacę. Dziś ciężar pandemii i niewydolności służby zdrowia przenoszony jest na barki tych, którzy pracują na najniższych szczeblach w służbie zdrowia. Prawica rządzi już blisko 6 lat i nadal nie ma żadnych konkretnych, rzeczowych rozwiązań dla służby zdrowia, które zmieniłyby tę trudną sytuację. Poprawa warunków pracy i płacy powinna nastąpić tu i teraz, bo odkładanie tego znów na kolejne lata to dramatyczna perspektywa braku kadry pielęgniarskiej i ostatecznej zapaści służby zdrowia.


Posłanka Pawliczak w TVP o pseudokomisji Macierewicza
YouTube.com :: 29.06.2021 Pobierz

Karolina Pawliczak : "Dlaczego TVP i jej "eksperci" bronią Macierewicza i jego pseudokomisji do upadłego, skoro nawet w samym PiS-ie wiele osób ma już dosyć jego żerowania na tragedii smoleńskiej. Pseudokomisja Macierewicza powinna być jak najszybciej rozwiązana i rozliczona ze swojej "pracy". Jej funkcjonowanie kosztowało już polskie społeczeństwo blisko 20 mln. zł. Efekt żaden, tylko cierpienie i ból rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej."


Pawliczak i Śmiszek: szczepimy się!
YouTube.com :: 25.05.2021 Pobierz

Nareszcie jest. Szczepionka na koronawirusa. Mamy nadzieję, że wkrótce trafi do Polski i zakończy koszmar pandemii. Razem z posłem Krzysztof Śmiszek zachęcamy Was do szczepień. Ufajcie naukowcom! Od setek lat to jedyny skuteczny sposób walki z wirusami! #Szczepimysię


Posłanka Pawliczak: Czas skończyć z dziką reprywatyzacją
YouTube.com :: 30.06.2021 Pobierz

Lewica przedstawiła w Sejmie projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Zakłada on m.in. całkowite wygaśnięcie roszczeń reprywatyzacyjnych za symboliczną rekompensatą dla spadkobierców, koniec zwrotów nieruchomości w naturze i koniec handlu roszczeniami. Jak mówi posłanka Karolina Pawliczak, projekt ustawy zostanie poddany szerokim konsultacjom społecznym z organizacjami lokatorskimi, prawnikami, ekspertami, samorządami, ruchami miejskimi. Lewica apeluje też o współpracę nad ustawą do wszystkich partii politycznych. - Reprywatyzacja, to nie tylko Warszawa, to nierozwiązany dotąd problem, który dotyczy całej Polski, a skala dramatów pozostawionych samym sobie mieszkańców jest ogromna. Czas zakończyć wreszcie ten legislacyjny i administracyjny chaos. Dość dramatów ludzi i lokatorów. Przedstawiamy konkretne rozwiązania legislacyjne. Chcemy jasnego, przejrzystego i skutecznego prawa, które rozwiąże problemy mieszkańców i raz na zawsze zakończy patologię dzikiej reprywatyzacji w Polsce - mówi posłanka Pawliczak.


Pandemia i Susza - wystąpienie sejmowe Karoliny Pawliczak (30.04.2020)
YouTube.com :: 30.06.2021 Pobierz

Panie Marszałku, Wysoka Izbo, Panie Premierze, szkoda, że pana tutaj nie ma, bo mam do pana bardzo proste i bardzo ważne pytanie, dotyczące wszechobecnie panującej dziś w naszym kraju suszy. Proszę powiedzieć jasno i wyraźnie co zrobił pan i pana ministerstwa w sprawie zmniejszenia jej skutków? Wszak rozumiem, że miał pan prognozy o zbliżającej się dramatycznej sytuacji. Ekolodzy alarmowali o tym przynajmniej od kilku miesięcy. A od lat wy tylko pięknie mówicie na ten temat. I na tym się kończy. Według danych Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Polska jest obecnie wśród krajów o najmniejszych zasobach wody w Unii Europejskiej, a minister Ardanowski mówi wprost - od nas zależy, ile będzie żywności na polskim rynku, że liczy się każda kropla wody, której tak mamy mało, że może jej również brakować do potrzeb komunalnych, jedzenia, utrzymania zwierząt. I w sumie można się z tym zgodzić, ale to są znów tylko słowa. Potrzeba nam konkretnej strategii i konkretnego planu w sprawie zapobiegania sutkom suszy w naszym kraju, bo to się będzie zdarzać coraz częściej. Wynikiem braku reakcji z państwa strony jest i będzie szalejąca drożyzna wszystkich produktów rolno-spożywczych. I kolejne wnioski rolników, a wielu z nich, przypomnę nie otrzymało jeszcze wsparcia za ubiegły rok. Po kryzysie pandemii przyjdzie nam się zmierzyć, niestety z jeszcze większym ekologicznym kryzysem, który swoje skutki będzie miał w wielu obszarach życia społeczno-gospodarczego naszego kraju. A wy zajmujecie się wyborami, zamiast tym co tak drastycznie dotyka nasz kraj i jego obywateli. W imieniu Klubu Lewicy ostrzegam pana wnoszę, żeby pilnie zająć się tematem suszy w naszym kraju, bo sama ustawa o zakazie wypalania traw nie wystarczy. Potrzeba konkretów i odważnych decyzji. Zachęcam pana do tego, bo inaczej słowo PiS zostanie zapamiętane jako skrót "Pandemia i Susza".


Posłanka Pawliczak - wystąpienie sejmowe z 3 kwietnia 2020
YouTube.com :: 02.07.2021 Pobierz

- Dziś nie dzielimy się na lewicę i prawicę. Dziś różni nas to, co jest dla nas najważniejsze. Dla PiS-u to wybory i prezydent z koperty, a dla nas los milionów Polek i Polaków, którzy walczą o przetrwanie - mówiła posłanka Karolina Pawliczak podczas posiedzenia Sejmu, na którym procedowano rozdysponowanie 7,4 mld euro unijnej pomocy


Posłanka Pawliczak o wyborach prezydenckich 10 maja
YouTube.com :: 01.07.2021 Pobierz

- Nie ma warunków do przygotowania i przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja, nikomu nie wolno narażać życia i zdrowia obywateli. Te wybory powinny zostać przełożone - mówi posłanka Karolina Pawliczak.


Posłanka Pawliczak ws. sytuacji w kaliskim szpitalu
YouTube.com :: 02.07.2021 Pobierz

- W trybie pilnym zwróciłam się do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego o interwencję oraz wsparcie dla kaliskiego szpitala - Karolina Pawliczak o złej sytuacji w kaliskim szpitalu. Część pracowników placówki zarzuca dyrekcji chaos zarządczy, brak profesjonalizmu, brak środków ochrony osobistej, co może skutkować tragedią epidemiologiczną.