Kanał: Lewica

Proponujemy 2 tygodniową przerwę szkolną!
YouTube.com :: ostatni piątek o 21:29

1️⃣ Proponujemy 2 tygodniową przerwę szkolną, w czasie której można by przygotować wszystkie szkoły w Polsce do nauczania w systemie mieszanym. 2️⃣ Zwracamy się z pismem do Premiera Morawieckiego o powołanie Edukacyjnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem ZNP i rodziców!


PREMIER: jesteśmy o kilka kroków przed brakiem łóżek i respiratorów
YouTube.com :: 10.10.2020

Premier z rozbrajającą szczerością powiedział dziś, że “jesteśmy o kilka kroków przed brakiem łóżek i respiratorów” i kompletną zapaścią ochrony zdrowia. Ewidentnie rząd jest kilka kroków za wirusem. 🔴 Rząd kompletnie nie radzi sobie z pandemią, dlatego Lewica chce zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Bezpieczeństwo obywateli i obywatelek jest sprawą ponadpolityczną - potrzebujemy dobrych i skutecznych rozwiązań i współpracy pomiędzy rządzącymi i opozycją. 🔴 Nasze postulaty: - zwiększenia liczby testów (docelowo do 100 tys. dziennie) - 100% refundacji szczepień przeciwko grypie - poprawka budżetowa - 3 mld zł więcej na ochronę zdrowia - rekompensaty dla samorządów - sprzęt i szkolenia w edukacji zdalnej


Pytam ile rząd w kryzysie wydaje na fundusze reprezentacyjne!
YouTube.com :: 08.10.2020

Nie ma pieniędzy dla szkół i dla pracowników ochrony zdrowia! Pytamy ile rząd wydał w czasie epidemii na fundusze reprezentacyjne i składamy interpelację do Premiera Morawieckiego i ministrów w sprawie tych wydatków. Czekamy 14 dni na pełną informację! W konferencji udział wzięli: Tomasz Trela i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.


Lewica pokazuje rządzącym czerwoną kartkę!
YouTube.com :: 12.10.2020

Krzysztof Gawkowski: Sytuacja pandemiczna od wielu miesięcy się nasila, a rząd udaje, że nic się nie stało! #Lewica pokazuje czerwoną kartkę rządzącym, że nie dba o Polki i Polaków oraz ochronę zdrowia!