Kanał: Młodzi Razem

Dziewczyny Razem - Paulina Nowak
YouTube.com :: ostatni wtorek o 00:17

Zapraszamy na rozmowę z Pauliną Nowak. Paulina jest polityczką Razem, liderką wielkopolskiej listy Lewicy do parlamentu oraz aktywną członkinią wielu kooperatyw. Dlatego porozmawiamy o kooperatywach, kobiecym zaangażowaniu oraz organizacji przy Strajkach Kobiet. Ostatnie 15 minut poświęcimy na pytania od Was!


Dziewczyny Razem - Maja Staśko
YouTube.com :: 17.11.2020

Zapraszamy na rozmowę z Mają Staśko: aktywistką, feministką i krytyczką literacką. Ostatnie 15 minut przeznaczymy na wasze pytania.


RAZEM SILNE | Strajk Kobiet
YouTube.com :: 08.11.2020

Utwór "A ja co?" zespołu "Mikromusic" został wykorzystany na podstawie Art. 29. [Prawo cytatu] Wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów oraz rozpowszechnione utwory plastyczne, utwory fotograficzne lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym celami cytatu, takimi jak wyjaśnianie, polemika, analiza krytyczna lub naukowa, nauczanie lub prawami gatunku twórczości. Lista Utworów: 00:00 "A ja co?" Mikromusic https://soundcloud.com/mikromusic/a-ja-co


Dziewczyny Razem - Marcelina Zawisza
YouTube.com :: 08.11.2020

„Dziewczyny Razem” to nowa seria wywiadów z lewicowymi działaczkami i aktywistkami. 👉W tę sobotę o 18.00 na naszym kanale na YouTube, porozmawiamy z Marceliną Zawiszą, posłanką i członkinią Razem. Live poprowadzi Barbara Tarnówka-Bałabuch, a ostatni kwadrans przeznaczymy na pytania od Was, widzów i widzek.


5 dni do wyroku
YouTube.com :: 17.10.2020

http://partiarazem.pl/wyrok-na-kobiety/ http://www.wyroknakobiety.pl/


Dlaczego patriarchat krzywdzi nas po równo
YouTube.com :: 19.11.2020

Natalia Bulikowska z okręgu Zachodniopomorskiego Młodych Razem mówi o krzywdzie, jaką naszemu społeczeństwu wyrządza patriarchat. Dołącz do nas: https://docs.google.com/forms/d/1LsoiSKWTd6X7ZdhQcy1DtGTaWt_nP_Drk-I2bA6Coa8/ FB: https://www.facebook.com/mlodzilewicyrazem Twitter: https://twitter.com/mlodzi_razem Instagram: https://www.instagram.com/mlodzirazem/ Tiktok: @mlodzirazem


Amelia Paczosa o integracji europejskiej | Parlament Młodych RP 2020
YouTube.com :: 24.06.2020

Kolejną osobą, która reprezentowała Młodych Razem w tegorocznej edycji Parlamentu Młodych RP, była członkini naszego warszawskiego okręgu Amelia Paczosa. W swoim przemówieniu poruszyła istotny temat lewicowej perspektywy na integrację europejską. Zapraszamy do oglądania!


Mateusz Merta o edukacji w czasie pandemii | Parlament Młodych RP 2020
YouTube.com :: 24.06.2020

65 lat temu Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowy Dzień Dziecka, obchodzony od tego czasu regularnie w większości państw członkowskich. I my, Młodzi Razem, chcielibyśmy złożyć Wam z okazji tego święta najserdeczniejsza życzenia. Życzymy Wam, abyście żyli w kraju z opieką psychologiczną na odpowiednim poziomie, życzymy Wam postępowego i nowoczesnego szkolnictwa, życzymy Wam rzetelnej edukacji o katastrofie klimatycznej i świata, w którym nie będziecie musieli się mierzyć z jej skutkami. Życzymy Wam systemowej ochrony przed agresją, nieważne czy pada ona ze strony rodziny, nauczycieli czy znajomych. Życzymy Wam w końcu Polski, w której młodzi i młode mają głos i stają się ważnym aktorem na politycznej scenie. Będziemy więc relacjonować Wam poczynania naszych reprezentantów i reprezentantek podczas Parlamentu Młodych. Na pierwszy ogień idzie wypowiedź członka naszego zarządu Mateusz Merta, których poruszył temat zdalnej edukacji i złożonej przez nas do Ministra Edukacji Narodowej interpelacji. Serdecznie zapraszamy do oglądania!


Młodzi Razem o Karolu Marksie
YouTube.com :: 16.05.2020

5 maja urodziny miał jeden z najwybitniejszych lewicowych myślicieli - Karol Marks. Ta okazja skłoniła nas do refleksji nad tą barwną i szalenie istotną dla całej lewicy postacią. Kim był Karol Marks? Co i dlaczego postulował? Na te i inne pytania staramy się odpowiedzieć w krótkim filmie, który przygotowaliśmy dla was specjalnie na tą okazję. Zapraszamy do oglądania!


Młodzi Razem na Manifach 2020
YouTube.com :: 11.03.2020

Jako organizacja feministyczna licznie uczestniczyliśmy w tegorocznych Manifach! Zapraszamy do oglądnięcia montażu pokazującego nasz przemarsz i przemówienie naszej działaczki Emilii Kordyś!


Młodzi Razem o pamięci i bohaterach
YouTube.com :: 08.11.2020

1 marca znany jest w Polsce przede wszystkim jako Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, odbywają się huczne pochody, marsze, zgromadzenia i inne akcje. My tego dnia chcielibyśmy jednak nie pochylać się nad bohaterami wyklętymi tylko z nazwy, a na tych postaciach historycznych, które są pomijane przez obecną politykę historyczną. Nie znajdziecie ich w podręcznikach, a jeśli to jako komunistów i zbrodniarzy Z tego powodu spotkaliśmy się wczoraj na warszawskich Powązkach i wspólnie zadbaliśmy o pamięć patronów dziś wyklętych, o pamięć o lewicowych bohaterach. O Marii Dąbrowskiej, o Kazimierzu Pużaku, o Tadeuszu Szturmie de Sztremie, o Zofii Daszyńskiej-Golińskiej i wielu innych.