Kanał: Tygodnik Przeglad

O testamencie politycznym prof. Andrzeja Walickiego + niespodzianka wydawnicza!
YouTube.com :: wczoraj o 21:02 Pobierz

Za co Andrzej Walicki otrzymał „humanistycznego Nobla”? Dlaczego w Rosji prace Andrzeja Walickiego były na indeksie, a w USA uważano go za „amerykańskiego uczonego”? Jaki był odzew na książkę „Marksizm i skok do królestwa wolności”? Na czym polegał spór Profesora z neoliberałami? O perspektywach, zainteresowaniach oraz osiągnięciach profesora Walickiego, z profesor Joanną Schiller-Walicką rozmawia Paweł Dybicz. + zapowiedź nowej serii książek!


O testamencie politycznym prof. Andrzeja Walickiego cz. 6
YouTube.com :: ostatni poniedziałek o 19:00 Pobierz

Jak ewoluowały poglądy profesora Andrzeja Walickiego? Co spowodowało przesunięcie się liberalnego konserwatysty na lewo? O postawach profesora Walickiego i jego społecznej wrażliwości, z profesor Joanną Schiller-Walicką rozmawia Robert Walenciak.


O testamencie politycznym prof. Andrzeja Walickiego cz. 4
YouTube.com :: 06.09.2021 Pobierz

Dlaczego sprawa generała Jaruzelskiego miała dla Andrzeja Walickiego wymiar moralny? Co sądził o wprowadzeniu stanu wojennego w 1981 roku? O dziennikach profesora Andrzeja Walickiego, z profesor Joanną Schiller-Walicką rozmawia Robert Walenciak.


O testamencie politycznym prof. Andrzeja Walickiego cz. 3
YouTube.com :: ostatnia środa o 03:30 Pobierz

Rozczarowanie kierunkiem polskich przemian w pismach Andrzeja Walickiego. Jak profesor oceniał postulaty ruchu Solidarności, ich realizacje oraz antykomunizm? Reforma czy rewolucja? O poglądach profesora Andrzeja Walickiego, z profesor Joanną Schiller-Walicką rozmawia Robert Walenciak.


Emigranci z Afganistanu na polskiej granicy - co z nimi zrobić?
YouTube.com :: 12.09.2021 Pobierz

Jakub Dymek i Robert Walenciak emigranci z Afganistanu na polskiej granicy : - co z nimi zrobić? - czy to wojna hybrydowa Łukaszenki czy kryzys humanitarny? - Donald Tusk - w co gra tym razem? - czy bliżej mu do Konfederacji czy do Lewicy? - co na to jego zwolennicy?


O testamencie politycznym prof. Andrzeja Walickiego cz. 2
YouTube.com :: 23.08.2021 Pobierz

Krzyk rozpaczy profesora Andrzeja Walickiego? Jak uczony odbierał wydarzenia z najnowszej historii kraju i czy przewidywał ich konsekwencje? Co sądził o świecie polskiej polityki oraz życiu społecznym? O dorobku profesora Andrzeja Walickiego, z profesor Joanną Schiller-Walicką rozmawia Robert Walenciak.


Joanna Schiller-Walicka o dorobku Andrzeja Walickiego cz. 1
YouTube.com :: ostatni czwartek o 10:12 Pobierz

Dlaczego trzy tomy dzieł Andrzeja Walickiego „PRL i skok do neoliberalizmu” są testamentem politycznym profesora? Jak został dokonany wybór zawartych w nich tekstów? O ostatnich książkach w dorobku naukowca z Joanną Schiller-Walicką rozmawia Robert Walenciak.


Czy PiS przejmie TVN?
YouTube.com :: 12.08.2021 Pobierz

Jakub Dymek i Robert Walenciak tym razem w czwartek - czy PiS przejmie TVN? - jaki los czeka lex TVN? - czy PiS ma większość w Sejmie, czy ją stracił? - czy opozycja jest w stanie "ugryźć" PiS? - jak wyglądać będzie polska polityka?


Na czym polega gra Gowina?
YouTube.com :: 11.08.2021 Pobierz

Jakub Dymek i Robert Walenciak Jak co wtorek o polskiej polityce Na czym polega gra Gowina? Czy porzuci Kaczyńskiego? Czy można pisać o majątku Tuska? Tusk nie chce sojuszu z Lewicą. Dla kogo to dobrze, a dla kogo źle?


Czyja to wina? PiS-u czy Tuska?
YouTube.com :: ostatnia środa o 20:12 Pobierz

Jakub Dymek i Robert Walenciak jak co wtorek tym razem o nowym podziale Polski... Dlaczego państwo polskie przegrywa z antyszczepionkowcami? Czyja to wina? PiS-u czy Tuska? Dlaczego są w Polsce regiony, w których ludzie nie chcą się szczepić? Jak państwo powinno traktować tych, którzy nie chcą się szczepić? Zmuszać ich do tego? Ogłaszać strefy tylko dla zaszczepionych? Nic nie robić?


Sensacyjne losy dwóch (z pozoru) zwyczajnych żołnierzy
YouTube.com :: 26.07.2021 Pobierz

Piotr Ciszewski, autor książki „Dąbrowszczacy. Na świecie szanowani, w Polsce poniżani” opowiada o sensacyjnych losach dwóch żołnierzy Brygad Międzynarodowych. Jeden stał się pierwowzorem głównego bohatera powieści „Komu bije dzwon” Ernesta Hemingwaya. Drugi został bohaterem narodowym Francji. 👉 Przeczytaj 👈 w wersji papierowej 📖 https://sklep.tygodnikprzeglad.pl/produkt/dabrowszczacy/ lub wersji elektronicznej 📱 https://sklep.tygodnikprzeglad.pl/produkt/dabrowszczacy-ebook/


Niespodziewani obrońcy Czarzastego
YouTube.com :: 11.09.2021 Pobierz

Rozmawiamy o sytuacji na lewicy : - Kiedyś była PPS, teraz jest PPC - czyli Prywatna Partia Czarzastego - Niespodziewani obrońcy Czarzastego - Apel senatorów USA do prezydenta Dudy - czy powinien zawetować nowelizację kpa w sprawie reprywatyzacji? - Dlaczego policja przegrywa z piratami (bandytami) drogowymi? Może powinna konfiskować im samochody?