Kanał: Wanda Nowicka

Manipulacje Ordo Iuris
YouTube.com :: 29.12.2020

Tak jak wszystkie projekty składane przez Ordo Iuris, projekt wypowiedzenia Konwencji Antyprzemocowej opiera się na wielkim kłamstwie.


Represje wobec Joanny Scheuring-Wielgus
YouTube.com :: 21.12.2020

Represje, jakim Zbigniew Ziobro chce poddać Joannę Scheuring-Wielgus wpisują się w falę procesów przeciw osobom biorącym udział w niedawnych manifestacjach.


Rocznica zabójstwa prezydenta Narutowicza
YouTube.com :: 17.12.2020

Widać wyraźnie, że polityka nienawiści - która doprowadziła 98 lat temu do śmierci pierwszego prezydenta wolnej Polski- powróciła. Słowa o "wrogach Polski", o "obcej agenturze" sprawiają, że narasta i gęstnieje atmosfera bardzo podobna do tej z początku lat 20-tych. Trzeba wyciagnąć wnioski, zanim będzie za późno. Dość już ofiar nienawiści!


Wotum nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego!
YouTube.com :: 10.12.2020

Czym właściwie zajmuje się J.Kaczyński jako minister? Jak dba o bezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się pandemii (zamykanie pokojowo demonstrujących osób w policyjnym kotle raczej temu nie służy)? Czy wzywanie bojówek kibolskich i narodowców do bicia broniących swoich praw kobiet zwiększa bezpieczeństwo państwa?


Ważne pytania do Ministra Spraw Wewnętrznych
YouTube.com :: 09.12.2020

Dzisiaj podczas posiedzenia sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych zadałam ministrowi Kamińskiemu serię ważnych pytań dotyczących brutalnych działań policji na przestrzeni ostatnich tygodni.


Stop przemocy wobec kobiet i dziewcząt!
YouTube.com :: 08.12.2020

Stop przemocy wobec kobiet i dziewcząt! Parlamentarzystki/ści Parlamentarnego Zespołu Praw Kobiet uczestniczą w międzynarodowej Kampanii #16dni przeciw przemocy.


Policja musi odpowiedzieć za akcję na Politechnice Warszawskiej
YouTube.com :: 04.12.2020

Podczas akcji na Politechnice Warszawskiej policja nie tylko pogwałciła autonomię uczelni. Tego dnia wyraźnie ktoś chciał, by ludziom stała się krzywda. Efekt jest widoczny - połamane ręce, nogi osób biorących udział w pokojowej manifestacji. Muszą za to odpowiedzieć zarówno władze, jak poszczególni funkcjonariusze odpowiedzialni za te - mające znamiona sadyzmu - skandaliczne działania.


Żądamy legalnej aborcji
YouTube.com :: 28.11.2020

Jesteśmy wdzięczne, że Parlament Europejski z inicjatywy Roberta Biedronia podjął rezolucję wspierające Polki. Jak długo jeszcze w Polsce będą rządzić wrogowie kobiet? Przynajmniej w Europie możemy czuć się bezpiecznie...


Relacja ze spotkania z Unijną Komisarz ds. Równości
YouTube.com :: 07.01.2021

PAP nt. konferencji prasowej: "Czas najwyższy, że kwestie dotyczące praw kobiet przenieść do katalogu praw człowieka - mówiła przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu Praw Kobiet, posłanka Lewicy Wanda Nowicka po spotkaniu z unijną komisarz ds. równości. Podczas konferencji prasowej w Sejmie Wanda Nowicka relacjonowała spotkanie posłanek Lewicy oraz europosła Roberta Biedronia z unijną komisarz ds. równości Heleną Dalli, a dotyczyło ono sytuacji kobiet w Polsce po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Spotkanie odbyło się w poniedziałek w formie wideokonferencji. Jak mówiła Nowicka, Komisja Europejska przygląda się sytuacji w Polsce i "rozważa rozmaite kroki". "Pani komisarz zwróciła uwagę na fakt, że jest paradoksem, iż kiedy Polska wstępowała do Unii, to Polki miały więcej praw niż teraz" - relacjonowała Nowicka. Posłanka Lewicy podkreśliła, że "prawa zapisane w traktatach europejskich, są fundamentem Unii Europejskiej, więc nie jest tak, że Polska może bezkarnie łamać prawa kobiet przyjmując jakiekolwiek ustawy czy ustalenia, bo to jest sprzeczne z zasadami Unii Europejskiej". "Jeżeli chodzi o dostępność do świadczeń z zakresu zdrowia reprodukcyjnego, Polki powinny się cieszyć się tymi samymi prawami, jak inne Europejki" - mówiła Nowicka. Nowicka poinformowała także, że Dalli wyraziła chęć spotkania z Polkami - nie tylko ze świata polityki, ale również organizacji pozarządowymi i kobiecymi. "Czas najwyższy, żeby kwestie dotyczące praw kobiet, a trudno uznać, że prawa reprodukcyjne nie są prawami kobiet, nie należą do katalogu praw człowieka, bo wiadomo, że cały świat to przyjął, nie mogą być ciągle traktowane jako kwestie światopoglądowe, kwestie religijne czy kwestie wierzeń" - mówiła Nowicka. "Czas najwyższy, żeby prawa kobiet przenieść z katalogu światopoglądu tam, gdzie jest ich należne miejsce, czyli prawa kobiet i prawa człowieka" - dodała."


Prawa kobiet to prawa człowieka!
YouTube.com :: 25.11.2020

Wchodząc do UE Polki miały więcej praw niż obecnie! Najwyższy czas aby przenieść prawa kobiet z kategorii światopoglądowej do praw człowieka.